Napadlo vás někdy, že český vyhledávač Google můžete využít jako skvělý nástroj např. pro inspiraci k barvení velikonočních vajíček?  Nebo jako pomocníka při vaření? Případně jako kulturního referenta? Vyhledávač umí spoustu věcí, o kterých jste možná ještě neslyšeli.  Zadejte www.google.cz  a sami si všechny funkce vyzkoušejte. Třeba vás Google inspiruje k vyzkoušení nových receptů či velikonoční dekorace.

Nechte se inspirovat obrázky

Dochází vám nápady na velikonoční výzdobu či barvení vajíček? Vyhledávejte snadno v Google obrázcích. Kde? Na hlavní stránce vyhledávače www.google.cz najdete v levém horním rohu záložku "Obrázky", stačí kliknout a pak vyhledávat dál stejně jako předtím.

Příklad    Zadejte do vyhledávacího pole v sekci "Obrázky" např.: kraslice a pak už jen zbývá se kochat nepřeberným množstvím ukázek.

goog

Velikonoční recepty

Ráda byste letos kupovaného velikonočního beránka nahradila vlastním, doma pečeným? Jste novopečená hospodyňka a nevíte si rady, jak upéct vánoční nádivku? Máte sice spousty kuchařek, ale nechce se vám v nich dlouze listovat a hledat požadovaný recept? Zkuste si vyhledat rady na Googlu.

Příklad    Zadejte do vyhledávače např. velikonoční recepty a uvidíte, kolik rad se vám na stránce objeví. Třeba nezůstanete letos jen u pečení beránka a pustíte se i do mazanců.

gug

Spočítáte všechno snadno a rychle

Kdyby vám ve velikonočním vaření snad bránilo převádění měr nebo jste si lámali hlavu s rozpočtem, neváhejte vyzkoušet vyhledávač Google, který se dokáže proměnit v převodník měrných jednotek nebo taky v kalkulačku.

Příklad    Přímo do vyhledávacího políčka zadejte např.: 

5 hrnků na litry
2,43 * 30

google

google2

Všechno do puntíku

Kdy začít s velikonoční výzdobou? Kdy obarvit vajíčka? Kdy na výlet či výstavu kraslic? Je toho hodně, co se má na Velikonoce stihnout, tak proč nosit všechno v hlavě? Abyste mohli prožít Velikonoce v klidu, s klidnou myslí, naplánujte si svůj čas s Kalendářem Google.

kalendar

A víte vůbec, proč se Velikonoce slaví? Na Google.cz zadejte do vyhledávacího okénka Velikonoce a dostanete celý přehled názorů, od toho katolického až po pohanský.