Dítě nám odrostlo z dupaček, jeho potřeby a zájmy se změnily, naučilo se chodit, číst, psát a počítat, a tak se můžeme pokusit svěřit mu hospodaření s jeho penězi pomocí bankovního účtu. Předpokládejme, že dítěti chceme dávat v tomto věku kapesné, učit jej hospodařit s penězi a podporovat tak jeho samostatnost v oblasti financí. Nesvěříme mu proto účet bezhlavě,  ale ponecháme si určitou kontrolu nad jeho zacházením. 

Dítě si může z bankomatu kdykoli vybrat peníze, ale jen obnos dohodnutý s rodiči (rodiči povolený). Vy, jako zákonný zástupce, tím máte nad penězi kontrolu, můžete také s účtem nakládat – založit trvalý příkaz, poslat nebo vybrat peníze. Dítě nemůže vybrat z účtu všechny peníze najednou nebo bez Vašeho vědomí, protože jste si s ním výši dohodli, zadali limit v České spořitelně a bankomat mu víc prostě nedá.

Mluvíme o bankovním produktu s názvem Xtra konto, o kterém jsme se posledně zmínili jen letmo. Je určen dětem ve věku 10 až 15 let, majitelem se stává samo dítě, ale právní nároky spojené se zakládáním účtu a s jeho změnami činí samozřejmě rodič. 

 

Výhodou pro rodiče je úspora bankovních poplatků. Zdarma je zřízení a vedení účtu s výhodnou úrokovou sazbou. Minimální vklad je pouze 100,- korun. K tomuto účtu získává dítě také zdarma bankomatovou kartu Xtra, kterou je možné vybírat hotovost z bankomatů České spořitelny. A navíc ještě jako bonus - zdarma dva výběry z bankomatu měsíčně.

Rodiče mají možnost vybrat si z nabídky volitelných limitů pro výběr kartou. Například min. hranice limitu pro výběr hotovosti začíná již na 200 Kč/ 7 dní.

Jako dárek při založení Xtra konta získáte navíc zajímavé slevy na nákup vybraného zboží u obchodních partnerů. „Slevové šeky“ mají podobu kuponové knížky (vždy jednou ročně při vydání nové karty dostanete „knížku“ s novými slevami). Uplatnit je můžete  např. v knihkupectví Kanzelsberger, v obchodech Olympus, Vogel Publishing, Eurotel či multikině Palace Cinemas.

 

Maskotem Konta Xtra je komiksová postava Xtramana, který určitě děti zaujme a Konto Xtra jim přiblíží

 

Více informací získáte na bezplatné infolince: 800 207 207 nebo na www.csas.cz 
Můžete také navštívit nejbližší pobočku České spořitelny.

Reklama