Tatínek u porodu je dnes celkem běžná záležitost. Co si ale vyměnit role úplně? První muž na světě, který porodí dítě, dostane 65.000 liber, pro našince tedy několikamilionovou odměnu.

Bude ale něco takového možné? Vědci z brazilského Sao Paula již byli schopní získat vajíčko z kmenových buněk myšího samečka, ale pokus se zatím nepodařilo dokončit, takto získané vajíčko nebylo doposud úspěšně oplodněno. Homosexuální mužské páry ale mohou doufat. Přesto by v budoucnu byli nuceni využít služeb nějaké ženy, protože oplodněné mužské vajíčko by muselo být umístěno do ženské dělohy.

Muž, který by se stal nositelem nového života, je tak tedy stále jen fikcí. Možná cesta by vedla přes voperování dělohy do pobřišnice v mužském těle, případně implantováním oplodněného vajíčka přímo do pobřišnice muže. Veškeré podobné pokusy na zvířatech ale doposud nebyly úspěšné.

To, že takové fantazie hýbou světem od nepaměti až do dnešních dnů, nám dokazují řecké báje (Dionýsos se narodil z Diova stehna) a dnes například snímek Junior s Arnoldem Schwarzeneggerem.

Zdroj: Folha de Sao Paulo

Nechala byste za sebe rodit manžela? A kdyby byl první na světě?

Reklama