Patříte mezi milovníky zahrady a rádi se uklidňujete pohledem do krásně upravené zeleně a na jaře se nemůžete dočkat prvních teplejších dnů, abyste mohli s přáteli a rodinou začít venkovní grilování? Pokud je pro vás však zároveň péče o zahradu spíše nutným zlem, je pro vás ideálním řešením využití nejmodernějších technologií. Zavlažování zajistí automatický závlahový systém. Ten je nejvhodnější na zahradu nainstalovat ještě před vypuknutím sezony, tedy na začátku jara. Díky němu nemusíte trávit čas zaléváním zahrady, stačí na ovládacím počítači pouze nastavit intervaly zavlažování. O perfektně zastřižený trávník se zase postará robotická sekačka.

Při plánování podzemního závlahového systému se vždy poraďte s odborníkem, který vám pomůže vybrat optimální řešení pro potřeby vaší zahrady. Určitě se vyplatí investovat do senzorové technologie, tvořené čidlem půdní vlhkosti a dešťovým senzorem. Díky ní závlahový systém rozhodne, jestli má v zavlažování pokračovat, nebo to již není zapotřebí, protože je půda dostatečně vlhká nebo právě prší. Tím můžete ušetřit až 70 % vody oproti celoplošnému zalévání, o úspoře času nemluvě.

Gardena

Protože nejlepší denní dobou pro zalévání zahrady je brzy ráno nebo naopak večer, když nesvítí slunce, přijde zcela jistě vhod i zavlažovací počítač. Zde pouze jednoduše navolíte čas, kdy se má závlaha spustit, a můžete se bez obav věnovat jakékoliv jiné činnosti a spolehnout se na bezchybnou péči nejmodernějších technologií, které se o veškerou údržbu postarají samy, ať už spíte nebo jste třeba na dovolené. 

Celý závlahový systém lze tedy mít plně automatizovaný. V praxi to funguje tak, že jsou jednotlivým zavlažovacím kanálům předřazeny ventily, které se otevírají a zavírají v závislosti na impulsech vyslaných od zavlažovacího počítače a senzorového systému. Následně je závlaha rozvedena do kapačů, rozprašovacích trysek, zadešťovačů a zavlažovačů, které zavlažují rostliny, jejich skupiny, či rozsáhlé travnaté plochy.

Navíc díky automatickým odvodňovacím ventilům nemáte se závlahovým systémem žádné starosti ani přes zimu. Výhody moderních technologií v péči o zahradu tak oceníte po celý rok.

Na moderní technologie se samozřejmě nemusíte spoléhat pouze při zavlažování zahrady, ale i při sekání vašeho trávníku. Robotické sekačky budou pracovat za vás a vy si již jen budete užívat perfektních výsledků. Robotické sekačky Gardena jsou vhodné i pro velmi členité zahrady a travnaté plochy. Sekačka se pohybuje nepravidelně, díky čemuž je trávník rovnoměrně posekaný a bez pruhů, nízká váha přístroje zase zajišťuje, že nemusíte mít obavy z žádných vyjetých kolejí. Díky dennímu sekání trávy v různých směrech je tak trávník hustý, protože nezažívá šok při jednorázovém sekání jednou za čas. To zlepšuje jeho vitalitu a eliminuje růst mechu. Posekaná tráva navíc zůstává ležet na trávníku a slouží jako hnojivo. Díky koliznímu senzoru se zvládá robotická sekačka lehce vyhnout rozmanitým překážkám a vámi nainstalovaná obvodová smyčka jí zase bezpečně určí, kde má sekat. Speciálně použité materiály jí umožňují bezproblémový provoz i za deště.

Individuální PIN-kód zajistí, že je tento výrobek pro ostatní nepoužitelný.  

Nezbytné součásti vaší moderní automatizované zahrady:

NOVINKA 2015: Robotická sekačka GARDENA R160

Gardena

Inovativní robotická sekačka GARDENA R160 seče za vás: poseče trávník sama, pracuje velmi tiše a bez emisí, zatímco vy si užíváte volného času nebo pracujete na jiných věcech. Díky volnému a přirozenému pohybu sekačka R160 poseká travnatou plochu o maximální rozloze 1600 m2. Když je robotická sekačka vybitá, sama se nabije v nabíjecí stanici.

Snadno instalovatelný ohraničující vodič vytyčí přístroji plochu, na které bude sekat. Pomocí otočného knoflíku lze snadno nastavit výšku sečení od 2 do 6 cm. Díky robustnímu provedení zvládá robotická sekačka stoupání do 35 %. Velká kola s hlubokým vzorkem zajišťují vynikající trakci, i když je terén kluzký. Díky citlivým kolizním senzorům a ohraničujícímu vodiči se sekačka snadno vyhne překážkám na zahradě. Vysoká bezpečnost provozu je zajištěna díky senzorům náklonu a zvednutí a velkou vzdáleností mezi tělem sekačky a žacími břity.

Gardena

Doporučená maloobchodní cena robotické sekačky Gardena R160 je 49 990 Kč včetně DPH.

Gardena zavlažovací počítač EasyControl

Gardena

Tento model zavlažovacího počítače je možné připojit k vodovodnímu kohoutku nebo jinému tlakovému zdroji vody. Nastavení počítače je snadné, pomocí 4 tlačítek se nastavují funkce: délka trvání závlahy, četnost, čas zahájení zavlažování a potvrzení. Praktický je odnímatelný ovládací panel pro snadnější naprogramování. Po nastavení vaší volby na přehledném displeji stačí programovací část nasadit zpět na zavlažovací počítač. S alkalickou baterií 9 V bude zavlažovací počítač EasyControl fungovat spolehlivě po dobu přibližně jednoho roku, aktuální kapacita baterie je indikována na displeji. K přístroji je možné připojit další komponenty jako dešťový senzor nebo čidlo půdní vlhkosti.

Doporučená maloobchodní cena je 990 Kč včetně DPH.

Aplikace My Garden

Gardena

Užitečným pomocníkem při plánování vaší zahrady a rozmístění závlah vám bude internetová aplikace My Garden, která vám umožní navrhnout zahradu svých snů z pohodlí domova. Po vytvoření finálního návrhu zahrady plánovač automaticky rozmístí zadešťovače a potrubí podle potřeb vaší zahrady. Plán zavlažovacího systému si ale můžete pohodlně navrhnout také sami.

Aplikace My Garden je zdarma přístupná na www.gardena.cz

Gardena dešťový senzor electronic

Gardena

Dešťový senzor umožňuje zohlednění přirozených srážek při řízeném zavlažování. Okamžitě reaguje na srážkovou činnost a vysílá pokyn pro deaktivaci závlahy. Umístit ho lze jak v půdě, tak na pevném podkladu.

Doporučená maloobchodní cena je 1 450 Kč včetně DPH.

Gardena čidlo půdní vlhkosti

Gardena

Čidlo půdní vlhkosti měří aktuální vlhkost půdy a předává informace zavlažovacímu počítači. Pomocí otočného knoflíku lze nastavit stupeň vlhkosti podle potřeb okolních rostlin.

Doporučená maloobchodní cena je 1 450 Kč včetně DPH.

Gardena výsuvný čtyřplošný zadešťovač OS 140

Gardena

Gardena výsuvný zadešťovač zajistí zavlažování čtvercových a obdélníkových ploch (od 2 do 140 m2). Disponuje šířkou kropení od 1 do 9,5 m a dosahem 2 až 15 m. Zadešťovač má integrovaný filtr na nečistoty.

Doporučená maloobchodní cena je 1 390 Kč včetně DPH.

Gardena turbínový výsuvný zadešťovač T 200

Gardena

Turbínový výsuvný zadešťovač je vhodný pro menší plochy do 200 m2. Integrované sítko chrání zadešťovač proti průniku písku. Prostřednictvím paměťové funkce se zavlažovač automaticky vrací na přednastavenou výseč, a to i při úmyslném otočení hlavice zavlažovače. Tím je zaručeno, že bude vždy zavlažována ta správná oblast. Lze jej kombinovat s dalšími turbínovými zadešťovači stejně tak jako se zapuštěným čtyřplošným zadešťovačem.

Doporučená maloobchodní cena je 750 Kč včetně DPH.

Gardena regulovatelný řadový kapač

Gardena

Nastavitelný regulovatelný řadový kapač je ideální pro zavlažování kratších řad rostlin s různými požadavky na zalévání, nedochází tak ke zbytečnému plýtvání vodou. Díky řadovému kapači lze upravovat požadované množství vody, dávkování lze upravit na množství od 0 do přibližně 20 litrů za hodinu. Díky patentované připojovací technologii Quick & Easy lze všechny součásti snadno kombinovat, spojovat a v případě nutnosti opět rozpojovat.

Doporučená maloobchodní cena je 310 Kč včetně DPH.

Reklama