Je jasné, že co člověk, to originál a jiné vnímání toho, co je sexy. Někdo rád blondýny, jinému se líbí brunety. Dlouhé vlasy jsou obvyklým atributem, který muži považují za sexy záležitost, nicméně najdou se i tací, které přitahují ženy s krátkými vlasy. Proti gustu žádný dišputát, pravdou ovšem zůstává, že přeci jen existují jakási obecná „pravidla“, resp. vzorce podvědomého vnímání toho, co je na ženách – z pohledu muže – eroticky podněcující.
605c8a94b7e46obrazek.png
Foto: Shutterstock

Zahoďte image chudinky, ale i té, co spolkla všechnu moudrost světa

Zdravě sebevědomá žena, která zná svoji hodnotu, je bezpochyby pro většinu mužů přitažlivější, než „chudinka“, co potřebuje neustálé ujišťování o tom či onom. Muži v moderní společnosti obvykle hledají ženu, která je jim rovnocennou partnerkou, nikoli uzlíček nervů a pochybností. Sebevědomí se navíc promítne do spousty jiných oblastí, resp. fyzických aspektů; je vidět na chůzi, pohybu, gestech, tónu hlasu a intenzitě mluvy, výrazu ve tváři a podobně.

„Souměrné rysy ani dokonalé proporce z nikoho krasavce neudělají… Musíte mít jiskru, oheň a určité sebevědomí… Ostatně za všechno, co vidíte, vděčím špagetám.“ – Sophia Loren, italská herečka

Na druhé straně je třeba říct, že ani opačný extrém, tedy přehnaná sebejistota není to pravé ořechové. Žena, která spolkla všechnu moudrost světa, má od všeho klíč a na všechno okamžitou odpověď, může na spoustu mužů působit až téměř odpudivým dojmem.

Lepší je, když něco přebývá, než chybí. Nikdo nechce ramínko na prádlo!

Fyzično hraje důležitou roli ve světě mužů i žen. Ale právě muže značně ovlivní už to, co vidí na první pohled. Pro jeho elementární vzrušení a přirozenou touhu je důležitý především vizuální vjem. Dobrou zprávou pro nás ženy je, že navzdory módnímu diktátu vyhublých modelek jsou pro většinu mužů atraktivnější oblé ženské křivky. Neměly by samozřejmě připomínat třesoucí se rosol, protože ženské v této souvislosti rozhodně neznamená obézní, nicméně většině mužů se pravděpodobně bude víc líbit žena, na jejímž těle něco málo přebývá, nežli chybí.

„Hubení lidé mě fakt štvou! Obzvláště, když říkají věci, jako: ‚Víš, já se prostě někdy zapomenu najíst.‘ No, už jsem zapomněla, kde bydlím, kam jsem zaparkovala auto nebo třeba kam jsem dala klíče. Ale nikdy, NIKDY se nezapomenu najíst. Musíte být tak trochu blbí, abyste se zapomněli najíst, ne?!“ —  Halina Pawlowská česká filmová herečka a spisovatelka

605c8aa6ce447obrazek.png
Foto: Shutterstock

Kromě šatů si ráno oblékněte i úsměv

Říká se, že to nejkrásnější, co si ráno můžete obléknout, je váš úsměv. A je v tom velký kus pravdy. Vždyť usměvavá žena je pro muže vždy o něco přitažlivější než zamračená. Není zrovna nutné smát se se na celé kolo, v každém případě ale platí, že veselá povaha a schopnost nadhledu je vlastnost, kterou naprostá většina mužů považuje za bezkonkurenčně sexy.

Kromě toho je dobré si uvědomit, že rty jsou pro muže jedním z důležitých erotických symbolů, protože v jejich fantazii evokují vaginu. I proto věnujte svým rtům zvýšenou pozornost a krom častějšího úsměvu dbejte na to, aby byly šťavnaté, hladké, bez šupinek suché kůže a zbytečně přísného sevření (které navíc způsobuje vrásky!).

Mohl by vás zaujmout také tento článek: Buďte pyšná na to, že nejste muž: Zůstaňte věrná svému nastavení a probuďte v sobě ženu

Neloudejte se s jídlem a nebuďte jako králík

Pozval vás na večeři, nebo dokonce sám uvařil? Pak se příliš neostýchejte a bohatě si dopřejte. Zdravá chuť k jídlu je rozhodně sexy, protože zrcadlí váš sexuální apetit, tedy alespoň v rámci mužské fantazie. Jistě přitažlivější bude pro muže ta, co se s chutí zakousne do steaku, nežli „louda“ pomalu napichující salát na vidličku.

„Dva týdny jsem držela dietu a víte, co jsem ztratila? Čtrnáct dnů.“ - Totie Fields americký herečka

605c8b3bbf95cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Dbejte o svůj vzhled komplexně a nepřehánějte to s pestrostí

Žena by měla být především ženou. Dbejte o svůj vzhled pravidelně a komplexně, mějte upravené vlasy, ruce i chodidla, vždy čisté a alespoň příležitostně nalakované nehty. Nepřehánějte to s pestrostí a délkou nehtů, přitažlivější jsou ruce decentněji upravené než pestrobarevné „omalovánky“. To působí příliš lacině. 

Žensky se také oblékejte a je-li příležitost, noste vyšší podpatky. Křivka ženské nohy je pro muže rozhodně přitažlivější v lodičkách než v placatých teniskách nebo žabkách. Nezapomínejte na doplňky, vždyť k ženě patří i zdobivost, podobně jako líčení a hezký účes. Není třeba ani žádoucí přehánět to s množstvím doplňků a barev, nicméně proč nevyužít možnost zdůraznit ženství a přirozenou krásu? Ukažte, jak příjemně vám v ženském těle je a roli ženy i decentní svůdnice si užíváte.

Reklama