Hollywoodské hvězdy v nich nevidí problém a už i u nás si začínáme pomalu zvykat. Vtahy mezi starší ženou a mladším mužem přesto mezi Čechy stále ještě nejsou běžnou záležitostí. I proto se paní Zdena (52) za ten svůj stydí a partnera tají.

Mirka (33) poznala v tanečních pro dospělé, kam chodila s kamarádkou. „Párkrát jsme spolu tančili a zapovídali se v hospodě, kde se po lekcích všichni scházeli. Na konci kurzů při rozlučce se pilo trochu víc a podle toho to taky dopadlo. Mirek mě vytáhl ven, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, a já se nestačila divit. Prý je na starší ženy, které už vědí, co od života chtějí. A já se mu moc líbím. To už mě držel kolem pasu a poté políbil. Alkohol vzal zábrany i mně,“ svěřuje se Zdena, která všeho litovala až druhý den ráno.

ženamuž

Když jí ale napsal, aby se sešli večer na skleničku, neodmítla. Jenže očekávané trapné ticho a výmluvy na alkohol se nekonaly. Řekl mi, že se do mě zbláznil a chtěl by se dál vídat. Moje protesty, že jsem stará, nezabíraly a já podlehla. Scházeli jsme se obden v jeho bytě a moje okolí si brzo všimlo mé proměny. Nemělo cenu zapírat, tak jsem přiznala, že mám chlapa. Nic víc,“ vypráví Zdena s tím, že jeho věkem se rozhodně nechlubila. Ten je ostatně také důvodem, proč rodině ani přátelům svého přítele dodnes nepředstavila.

„Pořád naléhají, ať ho přivedu. A já se neustále na něco vymlouvám. I před Mirkem. Také on by totiž rád posunul náš vztah dál. Já si tím ale tak jistá nejsem. Je mi s ním fajn, dovedla bych si představit žít s ním. Jen kdyby byl starší. Alespoň o deset let… Pořád hrozně bojuju s tím, co si pomyslí moje děti, které jsou jen o málo mladší než můj přítel. Co na to řeknou kolegyně a jak vedle něj budu vypadat trapně na ulici? Možná si řeknete, že mi okolí může být ukradené. I já si to myslela, jenže teď to prostě řeším!“ přiznává Zdena, které teď neví, jak se ze svízelné situace vymotat.

Čtěte také:

Reklama