Donedávna bylo jejich téměř tříleté soužití bezproblémové. Oba mají z předchozích vztahů dospělé děti, a tak se mohou věnovat jeden druhému. Jenže před pár týdny přišel její přítel s požadavkem, který ona sice mohla, ale nechtěla splnit. Přál si, aby ho pustila do svého chytrého telefonu.

cho.jpg
Foto: Shutterstock

„Dost mě to zaskočilo. Něco takového po mě ještě žádný partner nechtěl. Ani já po něm. Jde o moje soukromí, které se mi nechce s někým sdílet. Byť jde o toho nejbližšího člověka. Ne že bych měla co tajit, absolutně ne. Jsem Petrovi věrná, nikde ho nepomlouvám. Nemá ani důvod mě z čehokoli podezírat. Teda alespoň jsem si to myslela,“ kroutí hlavou Eva, která jeho požadavek odmítla. A taky mu vysvětlila, proč to tak cítí. Jenže to mu nestačilo.

„Tvrdil, že když mu nechci nahlédnutí do telefonu umožnit, určitě mám milence. Prý kdybych neměla co skrývat, nebyl by to problém. Absolutně nechce rozumět, že je mi to proti srsti z jiného důvodu. Pro pocit, že jsem pod něčí kontrolou. To mám na svého přítele začít koukat jako na žárlivého šmíráka? zlobí se Eva s tím, že přeci odpradávna existuje listovní tajemství. Ani s tímto argumentem ale neuspěla. Partner trvá na svém.

„Nechápala jsem, co to do něj najednou vjelo. Až náš společný známý se prořekl, že Petra ten večer prudili chlapi v hospodě. To oni ho na kontrolu mého mobilu navedli. Měla to být zkouška a já prý neobstála. Tak kde to, sakra, jsme? Kam se poděla důvěra mezi partnery? To není nic? Tak jsme teď naštvaní jeden na druhého. A ani jeden z nás nechce ustoupit ze svého názoru,“ dodává Eva. Jen neví, zda má takový vztah ještě cenu.

Čtěte také:

Reklama