„Neolizuj si rty, budeš je mít jako drátěnku," říkávala maminka. To se řekne, ale ono to člověka stále nutí, když jsou popraskané, suché, šupinaté a bolavé. A hned se dostanete do začarovaného kruhu.
Rty pak nejsou příjemné na dotek ani na pohled.

A přitom stačí tak málo – trochu o ně pečovat. Používat klasickou pomádu, jelení lůj nebo jiný ochranný prostředek na rty. V drogeriích a lékárnách je široký výběr.

Ty, které používají rtěnku, se jí nemusí ani v zimě vzdávat. Naopak. Rtěnka i lesk chrání.
Ale pozor na tzv. neslíbatelné – ty pokožku rtů zbytečně vysušují. Pokud přesto chcete líbat své partnery a nepořídit jim otisk na tváři, použijte pod rtěnku ochranný balzám.


Ty, které rtěnky nepoužívají, mají o starost méně a mohou balzámovat" a pomádovat několikrát denně – nejen ráno, když vybíhají z vyhřátého domova na mráz.

Ale přesto se může stát, že péči opomenete a vaše rtíky jsou popraskané. Nejlepší řešení?
Vyzkoušejte osvědčený med! Naneste ho na několik minut – pro ty, které vydrží ho hned neslíznout, se doporučuje asi 15 minut. Med rty vyživí a vyhladí. Když tuto „masku“ zkonzumujete, ošetřete si rty balzámem. A navíc – tuto proceduru můžete používat, jak jen často se vám zachce.


Je to možná lepší metoda než jemný peeling zubním kartáčkem, který se také velmi často doporučuje. Ne každá se trefí do té správné „jemnosti“  a nadělá svým rtům spíše škodu než užitek. Ale ty šikovnější se takto dovedou zbavit šupinek na rtech.

Takže, milé dámy, tyčinku pomády nebo jeleního loje do kabelky nebo do kapsy a natírat a natírat.
Vaše rty vám budou vděčné!

Jak o své rty pečujete vy?
Používáte pomády, nebo se spoléháte na svou rtěnku?
Trpíte v zimě popraskanými rty?
Máte na jejich péči nějaký svůj „fígl“?
Podělíte se s námi o něj?

Reklama