Zdena (36) nikdy nebyla přehnaně žárlivá. O to víc teď sama se sebou bojuje, aby svému manželovi neudělala pořádnou scénu a nevlepila mu pár facek. Důvod totiž má i nemá.

„Karel vždy uměl ocenit ženskou krásu. Jeho lichotky také byly jednou z prvních věcí, kterými k sobě přitáhl mou pozornost. Která žena by si taky ráda nevyslechla, jak je dokonalá? Jenže postupem času pochval ubývalo, až ustaly úplně. Ne že by mě to překvapovalo, bývá to tak ve většině manželství. Problém je v tom, že jeho slova chvály teď patří jiným,“ popisuje své trápení Zdena, která manželovi narážky vůči ostatním ženám nemůže vystát.

muž

„Ani v minulosti neměl problém pochválit hezkou ženu, ale dělal to o poznání méně často a decentněji. Dnes vychvaluje kdejakou rajdu, která se mu před očima promenuje v lascivním oblečení. A je úplně jedno, jestli jde o neznámou ženu, moji kamarádku, nebo sousedku. Zcela bez skrupulí přede mnou vychvaluje jejich krásné dlouhé nohy, nádherné vlasy, výstavní dekolt, pevný zadeček…,“ stěžuje si jeho manželka, které něco podobného neřekl už hezkých pár let.

„Děsně mě to štve, ale nenechávám to na sobě znát, i když často bojuji s neodolatelnou touhou uštědřit mu pěkných pár facek, aby se zklidnil. Jenže nechci být za žárlivku, která bezdůvodně vyšiluje kvůli pár slovům. Proto mlčím a trpím mu to. Vždycky jsme si totiž společně utahovali ze všech těch žárlivých manželských párů, které se hlídají na každém kroku a dělají z komára velblouda. No a já bych teď v jeho očích patřila mezi ně, což rozhodně nechci,“ kroutí hlavou Zdena. A tak jediné, co zatím manželovi taktně vytkla, byla absence poklon patřících výhradně jí.

Jen se smál a vysvětloval, že přece už dávno dobře vím, jak moc se mu líbím. Proč by se mou prý jinak byl? Jasně, zní to logicky. Ale i tak mě to mrzí, což si on prostě nenechá vysvětlit. A vymáhat na něm slova chvály, to vážně nemíním, tak hluboko přece neklesnu. Možná to většině žen nevadí, ale já si zkrátka nemůžu pomoct a oprostit se od toho, jak moc mě jeho lichotky jiným ženám zraňují,“ dodává Zdena.

Čtěte také: