Pokrok nezastavím, i když vynálezy tohoto typu mi připadají nedomyšlené. To si myslí čtenářka Helena o sociálních sítích. Sama nechce být součástí tohoto systému.

To je fakt, děti se na facebooku mohou dostat i k tomu, co by vidět neměly... Moc děkuju za příspěvek, milá Helčo, a přeju krásný den.


Já a sociální sítě.

Ani nevím proč, ale já se těmto věcem strašně bráním. Než jsem se zapojila do mailové obce, trvalo to dlouho a musela jsem překonat masivní vlnu svého vlastního odporu. Na fcb nejsem a doufám, že mě nic nedonutí k tomu se připojit. Nechci být součástí tohoto systému i když jsem určitě součástí nějakého již fungujícího :). Nechci vědět co dělají všichni moji spolužáci ze základky, ze střední z nástavby, nebo z bývalé práce.

Taky mám radši osobní kontakt, pohled do očí a osobní styk. Komunikovat přes soc. sítě je strašně jednoduchý, třeba pohádat se tímto způsobem považuji za zbabělost. I láska přes tyto kanály je jaksi bezpečnější - většinou nic neriskujete. Ale na druhé straně to lidi izoluje a odtrhává od skutečnosti.

Trochu mě děsí, jak na tom třeba jedou naše děti. Můj 11letý syn mě vytáčí prohlášeními - jdu na fejs. Nedávno mi tam ukazoval nechutný pornografický obrázek, který jeho otci poslal nějaký kámoš z mokrý čtvrti. Chlapeček na to čučel jako trouba a ještě mě k tomu volal, co že to tam vlastně je...

Nevím, nemám nějak pocit, že vynálezy tohoto typu jsou úplně domyšlené do důsledku leč pokrok nezastavím.

Někdy mám pocit, že některé ty sci-fi filmy už dávno žijeme, jen o tom ještě nevíme :-)

Helena

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo získá zimní balíček od Oriflame, kde je řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

avon

Reklama