Přirozeně husté obočí je zase v módě. Konečně se přišlo na to, že příroda je nejlepší vizážistka a to, co nám dala do vínku, nám sluší nejvíce.
Ale poraďte mi, jak to mám vysvětlit své dceři, která si už pár let zdárně devastuje své krásné tmavé obočí. Včera jsem jí nenápadně podstrčila Cosmo-girl, kde o tom píšou. Znáte to, matčina rada, byť dobře míněná, se tak nebere. Ale slibuji, že nebudu vůbec žárlit, když poslechne nějaký časák a s tím hloupým škubáním přestane. To bych jim snad poslala děkovný dopis.

Nechci po ní, aby vypadala jako Brežněv v sukních, ale všeho s mírou. Mám strach, že své dílo zkázy dovede do konce a nezbude jí nic jiného než si ho dokreslovat. Br, hrozná představa.

Samozřejmě, že i já v nějakých patnácti objevila pinzetu a vyškubala si své přirozeně husté obočí do vlasově tenkého oblouku. Myslela jsem si, jak nevypadám úžasně. Naštěstí mě ta škubací mánie přešla včas a nevyplenila jsem si všechny cibulky, jak se to povedlo spoustě mých vrstevnic. Teď pláčou a dohánějí chybějící brvy tužkou, stíny nebo permanentním make-upem. Teď na „stará“ kolena zjistily, že přirozeně husté a výrazné obočí je vlastně znakem mládí a že vyškubaná tenká nitka nějak moc upozorňuje na povadající kůži kolem očí.


Obličej bez obočí ztratí přirozený výraz. Je jako maska. No, jen si vybavte některé dámy středních nebo spíše zralejších let, jak si dokreslují chybějící oblouk jednolitou temnou linkou a vypadají jako bizarní kurtizány z Felliniho filmů. Několik takových pravidelně potkávám.

Proto apeluji na všechny, kterým ještě nějaké obočí zbylo, zadržte!

Pinzetou vytrhávejte jen neposlušné chloupky na spodním okraji, které se zatoulaly mimo oblouk, a ty, co „zdobí“ kořen nosu. Srostlé obočí dává obličeji podmračený výraz. A mračit se rozhodně nechceme, že?

Souhlasíte se mnou?

Jaké obočí máte vy?
Vytrháváte si ho do tenka, nebo ho necháváte přirozené?

 

Reklama