V Hustopečích u Brna, přímo v srdci vinařské oblasti jižní Moravy, se splní sen každému milovníkovi vína. Můžete tady výborné víno nejen popíjet, ale také si naordinovat unikátní proceduru, vinoterapii. Koupelím ve víně (s vínem) neodolá určitě ani ten nejzatvrzelejší abstinent. Partner si to užije a vy zatočíte třeba s celulitidou.

Hustopece_hotel_centro

„Blahodárné účinky vína jsou známé už po staletí a vinoterapie je metodou, která jich velmi moderním a příjemným způsobem využívá,“ říká Lenka Svobodová, fyzioterapeutka a manažerka Wine Wellness z hotelu Centro, proslulého mimo jiné svými starobylými vinnými sklepy a také nabídkou místních značkových vín. „V České republice máme navíc spoustu skvělých vín a spotřeba vína i jeho obliba tu trvale stoupají,“ dodává Milan Mrázek, jednatel firmy Westbohemia Hotels s.r.o., která má provoz hotelu i wine wellness na starosti. I proto se majitel hotelu Centro Karel Losenický rozhodl v hotelu otevřít první tuzemské Wine Welness, které nabízí více než 20 druhů nejrůznějších procedur.

wine_welness

Vínem proti celulitidě

„Základem vinoterapie jsou přípravky z živých vinných kultur, ale používáme vlastně všechno - bobulky, jadérka, vinný cukr, vinný olej a také matolinu, což je stonek a slupky zbylé po vylisování hroznu,“ vypočítává Lenka Svobodová.

Jednou z nejoblíbenějších procedur je třeba celotělový peeling s antioxidačním účinkem, prováděný pastou z rozdrcených jadérek. Působí na očistu těla, prokrvuje pokožku a využívá se také při přípravě zábalů a koupelí. Podobně žádaná je také relaxační masáž celého těla vinným olejem. Ta je zaměřena zejména na uvolnění, dodává tělu vitalitu, zjemní a prozáří pleť. Kdo ji absolvuje, odchází s pocitem lehkosti, v harmonii duše i těla. Partnerským dvojicím nabídne wellness také ojedinělou soukromou partnerskou zónu s masážní vanou pro dva, relaxační vodní postel, peelingový stůl a parní kabinu.

dvojice

S každým, kdo Wine Wellnes navštíví, si tu ostatně nejdříve pohovoří, zjistí jeho zdravotní stav a doporučí mu nejvhodnější program. Třeba vinné zábaly z červených hroznů. Ty revitalizují pokožku, vypnou pleť a mají také detoxikační účinky. Při opakování po dvou či třech týdnech působí příznivě i proti nadváze a celulitidě.

Koupele ve víně a s vínem

V nabídce samozřejmě nechybí ani osvěžující koupele, při nichž se přímo do vody přidává několik deci vína či sektu. Slouží především k odpočinku a víno tu lze vychutnat i tradičním způsobem, tedy současným popíjením ze sklenky.

sklep

V moravských „vinných lázních“, jak se teď také Wine Welness v Hustopečích říká, si na své dokonce přijdou i ti, kteří víno upřednostňují v jeho původní, tekuté podobě. „Hosté mohou zajít do takzvané mokré zóny se suchou, parní nebo bylinkovou saunou, whirlpoolem a ledovým finským vědrem a vínem se potkat až při ochutnávce s odborným výkladem sommeliera nebo při příjemném posezení v našem sklípku za doprovodu cimbálové muziky,“ říká Milan Mrázek z Hotelu Centro, v jehož areálu stával kdysi i rodný dům matky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Teď tu návštěvníkům nabízejí vedle welness také pikantní vinnou marmeládu a další nevšední produkty.

Zdroj: tisková zprava, www.winewellness.cz

Reklama