ff 

Duo Magnifique tvoří unikátní spojení matky Barbory s dcerou Adélou, které společně svým klientkám hledají osobní styl a odkrývají jejich vnitřní krásu. Cestu k vysněnému zaměstnání si ale musely probojovat. Obě zažily těžké životní chvíle. Potom co se Adéle nepovedlo dostat se na vysněnou školu, odjela do Ameriky. V rámci zachování vlastní důstojnosti se ale vrátila zpět. Barbora naopak prodělala životní změnu při stěhování do Prahy, kdy opustila svůj dosavadní život v Opavě a musela začít od nuly ve velkoměstě. Po dlouhé cestě obě objevily svůj životní směr v pomáhání ženám po všech stránkách. „Když si žena připadá krásná, je více sebevědomá, cílevědomá a užívá si života,“ tvrdí svorně obě.

Být vizážistkou a stylistkou byl váš celoživotní sen?

Adéla: Ne, celé dětství jsem chtěla být herečkou, tvrdě jsem na tom pracovala a maminka mě v tom hodně podporovala. Až po třetím neúspěšném přijímacím řízení jsem začala uvažovat o dalších možnostech. Nejprve jsem na zkušenou odjela do USA jako au pair. 

Co Vás naučila taková cesta?

Adéla: Zažila jsem si opravdu těžké časy a vystřídala dvě rodiny. Ale ani jedna nebyla zrovna ideální. Šla jsem do toho s tím, že to zvládnu! Až později mi došlo, že jsem klidně mohla odjet dřív, zachovat si důstojnost a nepřipadat si ponížená.

Ponížená?

Adéla: Ano, ale klasicky se dá říct, že všechno zlé je pro něco dobré. Nechci to více rozebírat a vracet se k tomu. A ano, byla jsem tam na všechno sama a tím se začala i více vnímat. To mě nakoplo! Přemýšlela jsem, co bych vlastně chtěla dělat. Chtěla jsem už konečně být samostatná a stát na vlastních nohou. Naštěstí mi celou dobu byla oporou moje maminka. Skype se stal naší zpovědnicí a prostředníkem v těžkých časech. Její přítel naše skypování dokonce nazýval „Vysílání nejlepší máma.“

ff

Teď se zeptám na pár otázek i vaší maminky. Máte šestnáct let zkušeností jako kadeřnice v Opavě, pak jste se přesunula do Prahy za přítelem. Jak jste prožívala takovou změnu? Začala jste rovnou pracovat Vašem společném projektu?

Barbora: Ne, to přišlo až s návratem dcery z USA. Nejprve jsem dojížděla za klientelou zpátky do Opavy. Měla jsem velké obavy, že se v Praze neuchytím. Ale celý život pracuji na svém osobním rozvoji. Hodně mě také inspirují ženy, které ke mně chodí. Vědomě jsem se naučila překonávat strach a uvědomila si, že už nepotřebuji dokazovat něco někomu jinému, nemusím být taková, jak mě chtějí vidět ostatní, nemusím se každému zalíbit. Ve chvíli, když jsem se tady té představy zbavila, přišlo uvolnění a přestala jsem se bát. 

Kdo vymyslel, že budete podnikat?

Adéla: Už v USA jsem začala uvažovat, co budu dělat. Tak jsem navrhla mámě, že bychom to měli jako koníčka. Ze začátku jsme začali dělat blog na FB zkrášlovali jsme sebe i naše kamarádky. A postupem času jsme se tomu začali věnovat profesionálně.

Barbora: Když Adélka přišla s tím nápadem, uvědomila jsem si, že už v mládí jsem snila o tom, jak budu mít vlastní studio a dělat celkové proměny. Chtěla jsem pomáhat ženám, které potřebovaly podpořit v těžkých životních tím, že je zkrášlím. Zároveň když jsme přemýšlely nad tím, kam by se měla dcera ubírat dál, móda a styl byly jasná volba. Zájem o krásu pojí všechny generace žen v rodině. Tak jsme se rozhodly to spojit.

Přišly Vám do cesty nějaké překážky?

Barbora: Procházela jsem si rozchodem a musela vymyslet, co bude dál, nějak se zařídit, najít si byt, zatímco jsme dělaly s dcerou proměny. To byla taková brzda a hodně mě to vyčerpávalo. Říkala jsem si, jestli nemám být „jenom“ sama a kadeřnice. Ale nechtěla jsem zklamat dceru, navíc vždy, když už jsme to chtěly vzdát, přišel nějaký moment, který nás přesvědčil o opaku. A my si uvědomily, že všechny překážky jsou jenom v nás nebo našich životech.

Adéla: Ano, zejména ze začátku jsem měla obavy, jestli na to mám. Jestli to umím a dokážu vyniknout v tak velké konkurenci.  Ale na druhou stranu je dobré mít malou pochybnost a na základě té se dále zlepšovat. Hodně to člověka motivuje.

dd

Jak funguje taková spolupráce maminky s dcerou?

Adéla: Máme specifický vztah. Hodně si rozumíme a vycházíme spolu. Jsme na sebe napojené. Je mezi námi silné pouto. Lidem to přijde zvláštní, ale je to tak. Jsme tu jedna pro druhou a to nám pomáhá překonávat překážky. Nemůžeme tvrdit, že bychom se vždycky shodly, ale dokážeme se domluvit. Přes neshody se povznést a nikdy to tak nepřejde do velkého konfliktu.   

Co je cílem Vaší práce?

Barbora: Inspirujeme se typologií módní návrhářky Táni Havlíčkové, která pracuje s typy žen podle jing a jang. Pokud víme, jaký jsme typ, pochopíme lépe i vlastní osobnost. Pokud to přijmeme a oblečeme se odpovídajícím způsobem, cítíme se samy sebou. Nepopíráme vlastní já a obecně a lépe fungujeme. Tuto filosofii se snažíme šířit. Chceme, aby si ženy uvědomily, že jsou v pořádku takové, jaké jsou a nemusí se srovnávat s okolím. Primárně nechceme ženu změnit, ale ukázat jí její vlastní styl. Ukazujeme směr, kterým se může vydat.

Jak probíhá taková proměna?

Adéla: S dotyčnou jdeme na kávu, kde si povídáme a snažíme se odhalit její silné stránky. Po dlouhé konzultaci si určíme typ ženy a připravíme koncept. Ten jí představíme, vysvětíme jí typologii. Proměna probíhá postupně, jelikož ne každá žena je připravena podstoupit změnu najednou. Začínáme vlasy, žena přijde ke mně do kadeřnictví, kde dostane kompletní servis. Dále na řadě změna šatníku. Pokud chce, tak s ní jdeme nakupovat nebo jí jen poradíme. Nakonec uděláme focení, kde si i porovnáváme předchozí podobu s tou novou. Naše práce spočívá v tom, že jí pomůžeme najít styl a samu sebe tak, aby nás už víceméně nepotřebovala.

Co děláte, když žena odmítá vaše rady?

Barbora: Většinou když už se žena odhodlá jít do proměny, tak nám naslouchá. Některé ženy nejsou tak dramaticky odchýlené a stačí, že jim představíme ostatní styly. Ale samozřejmě musíme být tak trochu psycholožky a dát jim i vlastní prostor. Nebudeme je tlačit do ničeho, co nechtějí. Pokud se to ženám nelíbí, třeba nejsou připraveny na změnu. Každá to musí vycítit sama, kdy je připravena.

Máte nějakou životní filosofii?

Barbora: Když člověk dělá opravdu něco srdcem, ne jenom pro peníze, chce tím pomáhat lidem, tak pomáhá i sám sobě.

Adéla: Já s maminkou naprosto v tomto ohledu souhlasím. (Směje se)

A návod pro ženy jak se lépe nastartovat?

Barbora: Ženy si musejí uvědomit samy sebe. To je nejlepší startér. Pocit lásky, který vás naplní a člověk je pak schopen všeho. Naučit se mít ráda. Když se člověk nemá rád tak to vyzařuje a přitahuje nešťastné vztahy.  

Co je pro Vás moment rovnováhy? Takzvaný InSync moment?

Barbora: Pro mě je to ten moment, když něco vytvářím a zapomínám při tom na čas. Například když zkrášluji ženy. Na nic nemyslím, jenom jsem. Takovéto čisté bytí při tom, když dělám činnost, která mě naplňuje. Navíc vím, že to naplňuje i zákaznice, které odcházejí zrelaxované a nadšené, přestože přišly unavené. To, že jim mohu zprostředkovat takovýto pocit.

Adéla: Určitě a taky moment, kdy víme, že děláme správnou věc, která má smysl.

Cítíte se být také InSync? Inspirujte se příběhy úspěšných žen nebo si vyplňte osobnostní test na www.insync.cz.

duo

Jak to vidí životní koučka Lenka Černá?

Rodinné podniky dost často nesou spoustu problémů. Na Barboře a Adéle je ale znát, že jejich pouto je nejen silné, ale také zdravé. Umí si být vzájemně oporou, a vycházet spolu jako kolegyně. Obdivuji, že dokázaly rozjet podnikání v době, kdy řešily své soukromé vztahy a čelily tak mnohem větší výzvě, než se může zdát. Obě ve své profesi pracují s aspektem jing a jang, jehož znalost je pro šťastné prožívání života každé ženy poměrně důležitá. Stejně, jako je pro ženy důležité najít určitou rovnováhu a žít takzvaně „InSync.“

 

 

Reklama