IMG_20210314_161622.jpg (143 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Mnohdy stačí uvařené těstoviny a do horkých vmíchat chutný sýr. Když k němu nakombinujete třeba čerstvé listové saláty nebo křupavé ořechy, máte perfektní jídlo.

Suroviny

  • 400 g špaget
  • sůl a čerstvě mletý bílý pepř
  • 250 g gorgonzoly s mascarpone (dá se nahradit obyčejnou gorgonzolou a mascarpone, 1:1)
  • 50 g vlašských ořechů

Postup

Špagety uvařte podle návodu v dostatečně osolené vodě. Po uvaření sceďte, nechejte si stranou hrnek vody, ve které se vařily. Tohle doporučujeme dělat vždycky, protože tahle voda plná škrobu se vám většinou hodí na naředění omáčky a těstoviny díky ní nejsou suché.

Scezené špagety vraťte do hrnce, ve kterém se vařily. Nasypejte do nich kousky sýra, promíchejte a přiklopte pokličkou. Ochuťte bílým pepřem. Nechejte asi tři minuty, přidejte nasekané ořechy a promíchejte. Ihned podávejte. 

Perfektně chutná, když těsně před podáváním posypete špagety trochou polníčku. Ale pozor, na horkém jídle opravdu rychle vadne.

Dobrou chuť přeje Elly.

Další super rychlé těstoviny

Italská klasika, na kterou potřebujete jen vajíčka a kvalitní slaninu. V Itálii se nejčastěji používá guanciale nebo pancetta. 

Špagety carbonara

1.jpg (86 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Přichází období chřestu. Ať už sáhnete po zeleném nebo bílém, neuděláte ve spojení s těstovinami chybu. 

Chřestové špagety

2.jpg (92 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Kromě chřestu tady za chvíli máme také období mladé křupavé cukety. V kombinaci s česnekem a dobrým sýrem, máte oběd hotový za 15 minut.

Špagety s cuketou a česnekem

3.jpg (133 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Kombinace ryby a citronové omáčky je osvěžující a naprosto návyková. Losos je velice oblíbená ryba a pro tohle jídlo se skvěle hodí. Zkuste si vybrat citrony v bio kvalitě.

Linguine s lososem a citronovou omáčkou

4.jpg (145 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Až nasbíráte první houby, vyzkoušejte je spolu s těstovinami, podle našeho receptu. Nebo možná máte nějakou zásobu ještě nasušenou či v mrazáku.

Těstoviny s houbami

6.jpg (80 KB)

Foto: Alena Kolaříková

A nakonec ještě jedny extra svěží, s letní chutí a vůní. Opět v sobě kombinují zeleninu a také tuňáka. Perfektní chuť dodávají jídlu rajčata a rozhodně nezapomínejte na bazalku.

Letní těstoviny s rajčaty a tuňákem

7.jpg (273 KB)

Foto: Alena Kolaříková

Reklama