Ahoj všichni!
 
Jsem od přírody, s plnou dávkou ironie, technický typ.

Ať jsou to počítače, DVD, video a podobné jiné technické vymoženosti. Prostě mi to nic neříká. Když kolem sebe slyším výrazy ZOOM, grafická karta apod., jsem mimo, a tak se radši do nějakých takových debat vůbec nezapojuji.

Když jsem poprvé fotila s digitalním foťákem, veškeré školení, které tomu předcházelo, bylo naprosto zbytečné. Jak jsem to zapla, tak jsem fotila. Nějaké nastavení byla ztráta času, a tak lední medvěd vypadal jako povalující se papír někde na trávě, ze pštrosa zbyl jen zadek, psoun prériový raději zalezl a na fotce byla jen rozmazaná díra v zemi. Žirafa se nevešla na výšku, slon na šířku. Prostě děs.

S "obyčejným" foťákem mám taky jednu bezva zkušenost.

Když mi bylo 17, jela jsem na studijní pobyt do Anglie, a protože to tenkrát bylo něco, přála jsem si tu černou krabičku, abych si ten "velký svět" mohla zdokumentovat. Naši koupili, já dala film a už se jelo a fotilo, paráda, jeden film střídal druhý, tady přisvítit, tady není blesku třeba, přetočit zpět a uložit do krabičky, ať se mám doma čím chlubit. Moc jsem si libovala, jak je foťák dobrý a rychlý, že film je přetočený v cuku letu. Vyplácala jsem jich asi pět.

Dala jsem je vyvolat a nakoupila alba, abych ty super snímky měla kam dávat. Druhý den jsem je šla vyzvednout a moje překvapení nad velmi malou cenou vystřídalo podlomení kolen poté, co jsem zjistila, že v ruce držím jen prázdné negativy.

Zkušeně jsem do foťáku cpala filmy, ale už jsem se nepřesvědčila, zda se film převíjí. Pět zbytečně vyplácaných filmů a vzpomínky na super pobyt byly tatam. Dneska už se tomu jen směju, ale tenkrát jsem to pořádně obrečela.

A závěrem...

Jak jsem na tom s focením dneska? Raději to nechávám na druhých, tak mám alespoň jistotu, že na výlety a různé jiné akce budu mít vzpomínku.
 
Zdravím Maranta

Maranto,
s focením mám podobné zážitky jako Vy. Ale mě osobně to zatím neodradilo. Jen se dodnes směji, když si prohlížím fotografie, které jsem dělala v dětství - samé nohy, ruce, ale hlavy nenajdete :-).

A co vy a fotografování? Máte zkušenosti s fotomodelingem? Co všechno tato práce obnáší? Pošlete nám svoje „dílka" a příspěvky na adresu: redakce@zena-in.cz

Soutěž

Ve středu 15. března Sněmovna přehlasovala prezidentovo veto zákona. O jaký zákon šlo?

Chcete vědět o dnešní soutěži více? Podívejte se SEM.
Reklama