Poslední dobou doma nic moc nestíhám. Jsem ráda, když dám večer dětem něco najíst, občas zametu kuchyň nebo hodím do pračky prádlo. Veškerý úklid pak tedy doháním o víkendech. A vůbec mě to nebaví.

Doma naklizeno rozhodně nemáme. Ostatně ve sterilní domácnosti, kde není ani zrnko prachu, bych stejně žít nechtěla. Myslím, že je to u nás celkem normální - většinou je poklizeno, takže se nikde v obýváku neválí špinavé věci nebo na lince hory neumytého nádobí, ale při bližší obhlídce byste našly třeba drobky na koberci, šmouhy na oknech nebo prach na televizi.

prach

Prach mi vůbec nevadí, stejně se chvíli po uklizení zase vrátí na své místo, stejně tak drobky na zemi: stačí malá svačina a můžeme luxovat znovu. V tomhle se s manželem neshodneme. Já takové detaily neřeším. Nejsem žádná bordelářka, ale úklid určitě není mým smyslem života. Zato muž! Naše tři malé koberce luxuje nejméně dvakrát týdně a vždycky se slovy: To ti ten binec nevadí? Já zase nechápu, že ho rozhodí nějaký drobek... Stejné je to s prachem. Často slýchám, jak říká dceři: Proč si neutřeš prach na tom klavíru? Je tvůj, měla by ses o něj starat. To ti to vůbec nevadí?

Přitom když jsme spolu (někdy v pravěku) začali chodit, takový puntičkář nebyl. Spíš naopak, co si pamatuju, doma u rodičů vůbec neuklízel, na oknech měli záclony, tak proč by se měla mýt, prach ho vůbec nezajímal, a myslím, že ani nevěděl, kde mají vysavač. Nevím, co se s ním stalo...

Jsou ale věci, kterých si manžel nevšimne, co je rok dlouhý. Co bych dala za to, kdyby třeba aspoň jednou umyl záchody. Víte, kolikrát to udělal za tu dobu, co jsme spolu? Ani jednou! Vždycky to zbude na mě, je to jedna z věcí, na kterou jsem zase puntičkář já. A ještě mi vadí, když je na kuchyňské lince naskládáno moc věcí, že se tam už nedá položit ani hrnek. Tyto dvě věci nechávají v klidu mého muže.

Takže každý máme něco... Rozdíl je jen v tom, že já mlčím, když se „svých“ uklízecích akcí ujímám, zatímco muž je vždycky náležitě okomentuje. Poslední dobou to řeším tak, že jakmile vidím, že muž vytahuje vysavač nebo prachovku, nenápadně se vytratím. A někdy s sebou beru i děti. No co, máme důležitější věci na práci než úklid. :-)

A co si myslíte vy?

Téma dnešního dne: Je váš partner bordelář?

  • Jaký je váš muž nebo přítel?
  • Uklízí si po sobě věci, nebo je spíš bordelář a nechá všechno ležet tam, kde mu to upadne?
  • Stěžuje si, když doma není uklizeno?
  • Nebo naopak mu vadí, když uklízíte moc?
  • Máte nějaké zajímavé historky na naše téma?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky do dnešních 14.30 hodin. Odměnou pro jednu z vás bude tentokrát něco na úklid: dva čističe oken od firmy Clin. Adresa je známá: redakce@zena-in.cz, heslo BORDELÁŘ. Předem děkuju!

uklid

Reklama