Zvažovala jste někdy, že byste se stala podomní prodejkyní? Tak to byste pro své povolání nenašla pochopení u čtenářky Heather...


Nikdy jsem nepochopila, jak to někdo může dělat. Když jsem sháněla práci, častokrát jsem narazila na inzeráty, kdy nabídky odpovídaly tomu, co jsem chtěla, ovšem nakonec z toho vždy vylezl podomní prodej čehokoliv. Stačilo mi jen jednou jedinkrát absolvovat trasu s prodejcem (ze zvědavosti). Tento panák se neuměl chovat, pomalu lidi ani nepozdravil a i když všude uváděl svůj vysokoškolský titul, já bych řekla, že byl hlavně titulovanej vůl...

Osobně bych si do domu nikoho nepustila - ze situací, kdy mi kolegyně či kamarádka doporučí prodejce, poradce atd., který mi bude jakožto absolvent kurzu asertivity vnucovat něco, co nechci, mi naskakuje husí kůže.

Baví mě však známý - starší pán, který si s prodejci, resp. s prodejkyněmi, po telefonu strašně rád povídá. Když mu byla po telefonu nabídnuta sada zaručeně kvalitních vín za bezkonkurenční cenu, začal se slečnou laškovat, že si to koupí, ale jen pokud si s ním to víno dá ona. Hrozně mě pobavila představa, jak dotyčná listuje manuálem a zoufale hledá odpovědi na jeho otázky či návrhy :-)) Stejně tak to dělá můj táta - zazvoní telefon, jde ho vzít a vrátí se za deset minut. Na otázku „kdo to byl?", odpoví, že nikdo... Je to jasné, jednalo se o prodej přes telefon a na druhém konci byl ženský hlas. S pány vyběhne raz dva, ovšem se slečnami laškuje a dělá si legraci. Hrozně ho to baví a ví, že mu s telefonem jen tak netřískne :-)

I prodejce vysavačů u nás hodně rychle skončil. Už mezi dveřmi mu moje máma řekla, že i se svým starým vysavačem dokáže vysát pořádně. A když pán odvětil, že takto dokonale nemá šanci vysát, protože tenhle zázrak ji zbaví i roztočů, řekla, že si s roztoči nijak nepřekáží, že se jim spolu žije dobře. A nazdar.

Jakákoliv domovní prezentace je mi proti srsti. Ať už se jedná o prodejce či další „vnucovače" čehokoliv. Stačí, že nám onehdy zazvonili takoví podobní u dveří a pozvali nás na přednášku o hledání skutečné pravdy :-)))

Heather

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Téma dne: PODOMNÍ PRODEJ

Pište mi své zkušenosti s tímto stylem prodeje. Podomní prodej ale chápejte spíše jako označení způsobu prodeje než faktickou zkušenost, že někdo zazvoní u vašich dveří. Zajímají mě historky o...

  • ... prodejcích podomních.
  • ... prodejcích na parkovištích.
  • ... prodejcích, kteří vám telefonují.

Naletěla jste jim někdy? Anebo jsou vaše zkušenosti s tímto způsobem prodeje spíše kladné? Vaše příběhy čekám na redakčním e-mailu!

Reklama