Musím se vám svěřit se svým trápením. Ono se vlastně nejedná o nic tak důležitého, ale docela se mi tím komplikuje život. Je mi 37, děti mám už docela velké, Janče je 13 a Pepíkovi 11 let.

Poslední dobou mi přišlo, že nic nedělám, pořád jen chodím do práce a domů, koukám na televizi, žehlím, nakupuju a točím se kolem toho jak veverka v takovém tom běhacím kolečku. Nevím, jestli to byla nějaká ta krize středního věku, ale měla jsem pocit, že musím něco začít dělat.

Moje kamarádka Blanka mě inspirovala - sama už dlouho navštěvuje kursy keramiky u nás na sídlišti. Vzala mě s sebou na ukázkovou hodinu. Když jsme tam přišly, místnost byla plná ženských, byla tam prima atmosféra, kecalo se a samozřejmě vyrábělo. Hrozně se mi to líbilo, a tak jsem se přihlásila na pravidelnou docházku.

Objevila jsem v sobě netušený talent na plácání všelijakých sošek, nádobek, panoramátek a podobných drobnůstek. Po čase mě paní lektorka Katka pustila i na hrnčířský kruh, takže jsem začala s výrobou květináčů, váziček, hrnečků i džbánků. Taky mě bavily různé zdobící techniky, glazování apod. Svými prvními výrobky jsem se doma patřičně chlubila a sklidila obdiv. Měla jsem hroznou radost, že mi to jde a ostatním se to líbí.

Jenže po čase se stěny našeho bytu zaplnily, na mém pracovním stole v práci už také není hnutí a na chalupě máme taky pěknou výstavku. A nastal problém - můj muž Jarda se začal ofrňovat nad mými dílky, že prý jsem nemožná, proč to pořád vyrábím, že jsou to krámy pro zlost. Že jestli přinesu domů ještě jeden hrneček nebo talířek, vyhodí to z okna a bude následovat všechno ostatní. Že jsem s těmi svými zrůdnostmi k smíchu.

Vím, že je to směšné, ale hrozně těžko se s těmi svými výrobky loučím. Nevím, jestli je to normální a Jarda nemá pravdu, že jsem trošku cvok?  

 

   
Reklama