Očkování proti covidu rozeštvalo naší rodinu. Jakmile se otevře toto téma, je z toho hned konflikt. Můj partner ho totiž odmítá a nedá se s ním rozumně diskutovat. Je pro něho navíc nepředstavitelné, že bych se nechala očkovat já nebo moje matka. 

Foto: Shutterstock

Nedávno u nás byla na návštěvě a samozřejmě zase přišla řeč na očkování. Partner se jí snažil přesvědčit, ať to nedělá. Bohužel jeho argumenty jsou podle mě zcestné a vyčtené na různých podivných diskusích a webech. „Je to zrychlená vakcína, nikdo neví, jaké to může mít následky, já si to teda rozhodně píchnout nenechám!“ Opakuje nám pořád dokola. Moje máma je z toho vyděšená a už k nám nechce chodit. Musím říct, že se za něj i stydím, jak kvůli tomu vyvádí.

Samozřejmě se kvůli tomu hádáme i my dva. Nedávno jsem mu řekla, že ať si dělá, co chce, ale já se očkovat nechám. I z toho byla hádka, chtěl po mě doložit důkazy mých názorů a pak se mnou nemluvil. Nechápu, jak může věřit všem těm lidem z Facebooku. Neustále je na něm připojený a pouští se do všech možných debat na tohle téma. Minulý týden skoro nespal, protože furt psal odpovědi v nějaké diskuzi a vztekal se u toho. Je tím úplně posedlý. Škoda, že je lockdown, kdyby šel normálně do práce a neseděl doma, bylo by to určitě lepší. 
Jsem z toho dost nešťastná, vůbec jsem netušila, že chlap, co ho znám čtyři roky, se takhle bude chovat. Už jsem se rozhodla, nechám se očkovat tajně a až skončí pandemie, možná se s ním rozejdu. Zatím ale pro domácí klid nebudu dmýchat a provokovat hádky. 

Čtěte také:

Reklama