Na Valentýna, stejně jako na jiné příležitosti, je vhodné, aby make-up držel a ani se nehnul. Na začátku jsme měly dva požadavky. První byl dokonalá pleť, na které nebude poznat make-up a druhým jeden výraznější prvek, který se nakonec týkal barvy rtů. Co víc se k Valentýnu hodí než červená rtěnka? Inspirujte se. S radami a tipy se podělila profesionální make-up artistka Sisley Paris Jana Koželská, která je autorkou celého make-up looku.

erwwee.jpg
Foto: Marta Kratochvílová/žena-in.cz

Péče o pleť je základ

Vše začíná u péče o pleť. Jakmile nebudete mít pěknou pleť, nebude pěkný ani make-up. Nejdůležitější je důkladné dvoufázové odličování a hydratace. A to i v případě, že máte mastnou pleť, tam je to třeba dvojnásobně. „Na mastnější pleť máme vyloženě produkt, který redukuje kožní maz. Make-up potom na pleti drží daleko lépe. Pleť nemá tendenci se tolik mastit a lesknout,” radí jana Koželská a dodává, že pro starší pleť, která už má vrásky, můžeme zase použít různé produkty, které pleť hezky vypnou a hydratují a připraví na make-up. 

Jana Koželská se s námi také podělila o to, že pro čištění pleti před micelárními vodami dává přednost pleťovým mlékům nebo čisticím pěnám. „Některé micelární vody mohou pleti škodit a dehydrovat ji. Po použití odličovače byste vůbec neměli mít pocit napnuté pleti, cítit štípání nebo pociťovat jakýkoliv nekomfort. Jakmile to tak je, chce to změnu produktu," vysvětluje.

blobid0.jpg
Foto: Marta Kratochvílová/žena-in.cz

„Pokud vás čeká speciální událost a chcete mít pleť opravdu čistou a zářivou, doporučuji si zajít na kosmetiku, ale nikdy ne v ten stejný den. Ideální je den předem, aby měla pleť možnost se přes noc zregenerovat. Také si nedělejte žádný peeling, mohli byste si naopak pokožku podráždit, což není žádoucí. Jak už jsem řekla, hydratační produkty jsou nejen v tuto chvíli nejdůležitější. Pamatujte, že kosmetika sama o sobě není spásná, proto se o pleť postarejte i zevnitř, pijte hodně čisté vody a zaměřte se na nutričně bohatou stravu,” doporučuje Jana Koželská.

Valentýnský look

Začínáme make-upem. Jana Koželská ho doporučuje nanášet prsty a zapracovat štětcem. Make-up artistka zvolila dva odstíny, které navrstvila na sebe. „Pokud používáte make-up od jedné značky, můžete ho vrstvit a klidně použít trochu odlišné odstíny, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Dělám to tak často a funguje to,” říkáProtože se na pleti vyskytly menší nedokonalosti, použily jsme tuhý korektor, který zvládne zamaskovat i jizvičky, skvrnky, případně akné. Pudr jsme vynechaly, jelikož nebyl, vzhledem k pleti, potřeba. U mastné pleti bychom ho ale zařadily, aby se tolik neleskla, minimálně na T-zónu. Tváře jsme lehce tónovaly tvářenkou.

Následně se vrháme na obočí, které stačilo jen trochu učesat do požadovaného tvaru a přidat lehce barvu tam, kde chybí pomocí světlé tužky na obočí. Co se týče očí, rozhodly jsme se pro méně výrazné stíny, které se nebudou bít s rudou rtěnkou. Základem byl zlatý a šedý stín, spodní linka a řasenka. Nejdříve make-up artistka nanesla prodlužující, která řasy krásně prodloužila, a následně i tenkou vrstvu zahušťující, která je zvýraznila a dotáhla tak clekový look očí k dokonalosti.

FotscecsoJet.jpg
Foto: Marta Kratochvílová/žena-in.cz

Nyní se dostáváme ke rtům. Jana vybrala hydratační rtěnku v klasické červené barvě, která líčení skvěle doplnila. „Světlým typům a blondýnkám červená výrazná rtěnka velice sluší a k Valentýnu se hodí,” vysvětluje. Nanášela ho štětečkem pro větší preciznost a konturovací tužkou ve stejné barvě dodělala detaily.

Nakonec stačilo přestříkat fixačním sprejem. Pokud by se stalo, že by make-up nevydržel, nebo by bylo potřeba ho opravit, pro takové příležitosti nám byl doporučen hydratační gel Double Tenseur Instant & Long-term. Dá se použít přes make-up, lehce vklepat a vypadáte opět fresh.

FotoJerrtet-3-.jpg
Foto: Marta Kratochvílová/Žena-in.cz

Zdroj: Make-up artistka Sisley Paris Jana Koželská