Čtenářka TanaM nám poslala příběh, ve kterém vylíčila, kterak ji nezletilou její sestra nechala s kočárkem a malým miminem na náměstí. Uf, ta představa je strašlivá. Díky, Tano M

Psal se rok 1980. Minulé století. Má starší sestra Janinka, byla vdaná, měla 6 měsíčního syna. a manžela na vojně. Na to podrazácké poledne nikdy nezapomenu.

Šla jsem se sestrou na procházku s kočárkem.v Na náměstí jsem si koupili zmrzlinu a užívali jsme si překrásného dne. Po chvíli mi sestra Janinka povídá,:“ Táni, já si musím odskočit do trafiky za rohem.“ Já jsem zůstala s kočárkem a s malým Pepou na náměstí. CHvílí jsem čekala, v duchu jsem si říkala ,:“ V tabáků ja si fronta.“

Po půl hodině jsem se vydala cestou k trafice, hledat svou sestru..S kočárkem a s plačícím dítětem. Vešla jsem do prodejny a ptala jsem se prodavačky, zda tu nekupovala časopisy má sestra. Prodavačka mi řekla ,že ano, ale spěchala a bylo to už před půl hodinou. Má nervozita nabírala na obrátkách..... Nevěděla jsem co mám dělat. Jít domů s malým plačícím dítětem, nebo jít na VB.

Ve skrytu duše jsem ji ohromně nadávala. Kde pak může asi být. Kam utekla, nepopustila dítě ? a mě zůstane její syn na starost. Nebyla éra mobilních telefonů. Po 2 hodinách jsem přišla pěšky domů, s kočárkem, se synovcem Všechno jsem řekla mámě a tátovi. Táta se rozhodl, že vše půjde oznámit na VB.

Prožila jsem s celou rodinou noc hrůzy. Kdyby ta „kráva“ věděla, jaký jsme měli strach. Co se jí mohlo stát, zda ji někdo unesl, nebo zda ji někdo ublížil?.Na VB nechtěli vyhlásit celostátní pátrání, -. Prý až bude pohřešovaná 24 hodin.

Moje milá ale trochu blbá sestra odjela prvním vlakem za svým mužem do Brna. Nikomu nic neřekla, nikomu nic nesdělila. A druhý den v podvečer se vrátila. Když jsem ji viděla ve dveřích, byla jsem šťastná že se jí nic nestalo.

Jen tatínek vyšel ze své pracovny , dal ji takovou facku, že se jí málem otočila hlava kolem krku. A řekl,:Víš co jsi udělala? Jsou na to 3 paragrafy , které by si klidně mohla dostat. 1. Svévolné opuštění dítěte. 2. svěření dítěte nezletilému sourozenci, 3. zanedbání výchovy dítěte.

Tatínek a máma hned druhý den poslali sestru na vyšetření ,zda u ní nepropukla poporodní laktační psychóza.
Vše ale dopadlo velmi dobře.
Tak tento čin pokládám za největší podraz starší sestry na mě.
Hezký den.
Tana M.
Tento text nebyl redakčně upraven


I od vás ostatních čekám vážné i nevážné příběhy na téma:

  • Co vám nejhoršího provedl váš bratr, nebo sestra?
  • Co nejhoršího jste jim na oplátku provedla vy?

Na vaše příběhy i úvahy se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním překvapením. Které snad zahřeje…

Reklama