Lidé si z dovolené obyčejně vozí suvenýry, Pavla (43) si před pěti lety přivezla manžela. Dnes ale svého sňatku s mladým Kubáncem lituje.

Po deseti letech se s ní rozvedl manžel a odešel za svou milenkou. Pavle bylo šestatřicet a v té době měla pocit, že pro ni život skončil. Tak moc se fixovala na svou rodinu, že postupně přestala myslet sama na sebe. „Děti jsme měli ve střídavé péči, a tak jsem v sudé týdny nevěděla, co s časem. Postupně jsem se učila zase žít sama za sebe. Kolegyně se už nemohla dívat na to, jak chodím jako tělo bez duše, a proto se rozhodla jednat. Přemluvila mě, abychom spolu vyrazily na dovolenou na Kubu. Nějaké peníze mi po rozvodu s vcelku úspěšným podnikatelem na účtu přibyly, tak proč si jich trochu neužít?“ rozhodla se přece jen Pavla a nelitovala. Alespoň ne tehdy.

cuba

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Užívaly jsme si moře, sluníčka, drinků, tance a samozřejmě i dvoření místních fešáků. S Miguelem to ale byla láska na první pohled. Měl nejen dokonalé tělo, ale i způsoby. Nedávno dostudoval, učil ve škole a měl velké plány, které ale brzdil tamní režim. Povídání si brzy přešlo ve žhavý letní románek, který pokračoval i po mém návratu domů. Neustále jsme si psali a oba cítili, jak moc si chybíme,“ vypráví Pavla, která se postupně odhodlávala k životnímu rozhodnutí.

„Přeskočím podrobnosti a formality – po půl roce za mnou přiletěl do Čech a už tu zůstal. Rozhodla jsem se totiž, že si ho vezmu, aby tu mohl začít nový život a konečně svobodně dýchat, ne jako ve své zemi, kde ho to doslova ubíjelo,“ svěřuje se Pavla, které dělal vrásky jen věkový rozdíl. Miguel byl o celých 14 let mladší.

„Zatímco rodiče se chytali za hlavu, kamarádky mě podporovaly. Prý je to dnes už běžné a záleží jen na tom, jestli je nám spolu dobře. A to bylo. Miguela jsem si vzala a pomohla mu najít práci. Učil angličtinu na soukromé škole. Prvních pár let to byla pohádka. Omládla jsem vedle něho a moje děti ho braly jako staršího kamaráda. Proč by měl být šťastný s mladší partnerkou jen můj bývalý? Jenže pak to začalo skřípat,“ přiznává Pavla. Miguel si našel spoustu přátel a najednou už pro něho nebyla středobodem vesmíru. Vydával se na víkendy s partou, měl spoustu kamarádek a na svou ženu stále méně času.

„Děsně jsem žárlila na všechny ty mladé holky, s nimiž byl v neustálém kontaktu. Nedělala jsem si iluze, že jde o čisté přátelství, a to mě drásalo ještě víc. Asi tušíte, jak to dopadlo. Jednoho dne jsem přišla do prázdného bytu. Nebyl tam ani Miguel, ani jeho věci. Prostě zmizel, bez jediného slova. Ozval se až po týdnu. Napsal jen, že je v pořádku, ale domů už se nevrátí. Zamiloval se do své kolegyně a nemůže mi dál lhát. Ví, že mi za hodně vděčí, ale ani já sama jsem přece nemohla čekat, že se mnou zůstane navždy. No vidíte, a já husa to fakt čekala,“ usmívá se dnes hořce s vidinou dalšího rozvodu.

„Zatím jsme se k němu ještě nedostali, ani jednomu z nás se do té formality příliš nechce. On se nejspíš bojí úřadů, já zase toho, jak se na mě budou dívat ostatní. Ale co, patří mi to. Asi jsem byla až moc naivní, když jsem si myslela, že si mě bere z lásky,“ dodává Pavla.

Čtěte také:

Reklama