teeth

Ponechme stranou otázku, zda byste na ten diamant měla. Ponechme stranou fakt, že byste ho raději viděla vsazený do prstýnku než do zubu. Představte si čistě hypoteticky, že by vám tento luxus někdo nabídl a zaplatil. No nedivte se, někdo takový skutečně existuje. Také jsem koukala s otevřenou pusou (tedy obrazně řečeno), když mi o tom na oslavě švagrových padesátin vyprávěl jeden z hostů. Zřejmě měl sdílnou náladu a potřebu ohromit něčím neobvyklým, tak si vyhlédl jako vhodnou osobu mě. Třeba mě odhadl jako ženskou, která z toho bude na větvi.

teeth Je pravda, že diamant v zubu jako důkaz lásky se v Česku jen tak nevidí.

„Představte si, že si vezmete zubaře, a ten vám jako svatební dar vsadí do zubu diamant, vyprávěl s nadšením chlapík, jako by to byla nějaká výhra v loterii.“
„Neříkejte, vy někoho takového znáte?“
„No jo, moje exmanželka si nabrnkla dentistu, a teď má tuhle parádu. Dobrý co?“
Čekal kladnou odezvu, nebo snad dokonce závist, ale to se přepočítal.
„Tak u mě by zubař nepochodil,“ řekla jsem rázně. Při pomyšlení, že bych si nechala dobrovolně vrtat do zdravého zubu, mám husí kůži.  A ještě k tomu do předního. Fakt, že bude dírka zaplácnuta vzácně vybroušeným drahokamem, který na slunci hází prasátka, mě tady neuklidňuje.teeth

Podobný rozmar bych čekala u bohéma z řad umělců, nad tím bych mávla rukou. Vůbec by mě to nepřekvapilo u ruských zbohatlíků, kteří už nevědí, co by, a ty diamanty by si nasázeli rovnou do zlatých zubů.

Ale tady?

Budete se možná divit, ale i v Česku si můžete dopřát podobnou výstřednost a nechat si své zoubky ozdobit  zubními šperky. Můžou mít podobu nejen čirých kamínků, ale i barevných drahokamů vsazených do zlatých hvězdiček.

Dokážete si to představit? Nechala byste si vsadit do zubu diamant, nebo dokonce barevný drahokam? Znáte ve svém okolí někoho, kdo by podobné zkrášlení podstoupil? Dokážete si vzpomenout na nějakou celebritu, která diamant v zubu nosí? Myslíte, že třpytivý kamínek v úsměvu je hezký, nebo spíš odpudivý?

Náš tip: Šperky na zuby najdete v nabídce on-line obchodu Profimed. Vkusné drobné šperky ze zlata a diamantem, safírem, rubínem či jiným drahým kamenem najdete ZDE.

teeth

Reklama