Víte, co je to bra-fitting? Bra-fitting, poradenství při výběru spodního prádla, není jenom „Kouknu a vidím“. Jde o ucelenou službu doporučení správné podprsenky, spodního prádla nebo plavek s cílem formování postavy, odstranění některých problémů souvisejících s nesprávným výběrem

Součástí kvalitního bra-fittingu by měla být komunikace se zákaznicí o tom, proč jí doporučujeme velikost, střih, materiál a jak správně prádlo obléci, případně taky kde dělala u předchozího výběru největší chyby.

Bra

Z čeho se skládá kvalitní bra-fitting?

  • Určení správné velikosti
  • Doporučení vhodného střihu a materiálu
  • Vysvětlení způsobu správného oblečení podprsenky
  • Komunikace se zákaznicí (o velikosti, o problémech, o chybách, o doporučeních ve střihu, atd.)

Jak probíhá bra-fittingové poradenství?

I když je pro mnoho žen nákup spodního prádla stresující, nákup s bra-fittingem by měl být příjemnou záležitostí. Odborně vyškolený personál Vám nikdy nedá dvacet podprsenek a nenechá Vás v kabince bez pomoci. Na začátku se zeptá na Vaše představy, zkušenosti a pocity. Pak Vás může, ale nemusí přeměřit metrem a dá vám obvykle 1-2 zkušební podprsenky. Krejčovský metr se spíše používá i jako nástroj k znázornění - např. pomocí metru je bra-fitterka schopna názorně ukázat, jak velký je obvod 85 a nemá smysl ho nosit, pokud má žena pod prsy 64 cm.

Jsou to zkušební podprsenky, pomocí kterých se dostaneme k správné velikosti i střihu. Dobrá brafitterka ukáže, jak správně podprsenku obléci, jak dotáhnout ramínka, zkontroluje správné vedení kostice. Zeptá se na pevnost obvodu, Vaše pocity, tvar poprsí. Pokud vše sedí a vy jste spokojena, nabídne Vám podobné typy podprsenek, ve velikosti, kterou jste spolu odladili. Dále pak můžete zkoušet sama, nebo s pomocí personálu. Důležité je, že konečné rozhodnutí o výběru je vždy na zákaznici.

Ani nejlepší odbornice by Vás neměla tlačit do podprsenky, ve které se necítíte.

V souvislosti s bra-fittingem mají ženy často dvě otázky:

Musí být prodavačka se mnou ve zkušební kabince?
Pokud chcete, aby Vám prodavačka - bra fitterka správně poradila, musí vidět, zda podprsenka sedí správně, zda ji máte správně oblečenou případně správně nastavenou. To poslepu nelze. Odbornice by ale měla vycítit Váši intimní oblast, do kabinky nevcházet bez optání, vysvětlit Vám, co právě dělá a proč. Vždy by s Vámi měla jednat citlivě a taktně.

Bude mi prodavačka sahat na ňadra?
Závisí od situace. Určitě by neměla bez Vašeho souhlasu. Někdy se ale ženy nedokážou do podprsenky správně obléci, i když jim prodavačka ukáže, jak to udělat. Mnoho žen si musí správné oblečení podprsenky natrénovat a nedaří se jim to ani na několikátý pokus. Pokud tedy zákaznice souhlasí, je prospěšné pro obě strany na poprsí sáhnout a pomoci ho dostat do správné polohy.

Jak rozeznám, zda je prodejce schopen poskytnout kvalitní bra-fitting nebo lze jenom o marketingovou akci Jak se tedy zorientovat?
Pokud prodejce nabízí jenom košíčky A - D, nemá dostatečnou nabídku zboží, a tudíž ani zkušenosti, aby mohl poskytovat poradenství. Zeptejte se ho tedy na šíři nabídky - ti dobří nabízí minimálně 10 velikostí košíčků a 5 velikostí obvodů, ti nejlepší jich mají ještě více. Ptejte se taky personálu, jak získal své zkušenosti, kde a kým byl školen. Ať Vám neradí hostesky s 5 minutovým školením, najaté jenom na týdenní marketingovou akci.

Zdroj: www.braexpert.cz

Čtěte také:

Reklama