Na předloňské Vánoce všichni, až na hlavního aktéra, rádi vzpomínáme.

Začalo to asi týden před Štědrým dnem. Bráchu, kterému v tu dobu bylo 33 let, začalo bolet břicho. Nejdřív tomu nevěnoval pozornost, ale za dva dny už mu začínalo být hůř. Nerad chodí k doktorovi, a tak zkoumal, co by mu mohlo být.

Slepák to naštěstí být nemohl, ten mu vyndávali na jeho 18. narozeniny, a tak si diagnostikoval žlučník, nebylo by divu po jeho "pestré" předvánoční stravě. Naštěstí náš strejda je lékař a spoustu věcí s ním řeší po telefonu (bydlí asi 150 km od nás), popsal bráchovi příznaky žlučníkového záchvatu a brácha usoudil, že "to" má. To byla pro něj hrůza, protože je milovníkem dobrého jídla a pití a na vánoční přežíračku se už dlouho těšil, jenže na cukroví, bramborový salát, smaženou rybu, klobásky, řízky a všechen ten alkohol si mohl nechat zajít chuť.

Čekala ho přísná dieta, takhle si vánoční hody nepředstavoval. Všichni jsme ho litovali. K Štědrovečerní večeři ho čekaly suché brambory a vařená ryba. Druhý den po Vánocích jel navštívit tetu se strejdou, dělá to tak každý rok. Asi po hodině jeho příjezdu nám telefonoval. Strejda se na něj mohl osobně podívat a zjistil, že nemá bolavý žlučník, ale ZARAŽENÉ PRDY. Musím říct, že jsme se málem počůrali smíchy, protože tohle nám u něj vůbec nesedělo a tyto problémy by nás v životě nenapadly. Loňské Vánoce už proběhly bez nemocí, jen jsme se u večeře všichni hezky zasmáli.

Kiki 1


Děkujeme za veselou příhodu a posíláme 500 bodů do VVS.