Zdroj foto: Shutterstock
Kleštičky jako základ, ovšem jen na nenalíčené oči
Řasenka by se měla na řasy nanášet až po jejich natočení, aby byly krásně zatočené a tím vypadaly delší. Aby však vaše řasy zůstaly zdravé a neničily se, je potřeba kleštičky pravidelně umývat, nenatáčet řasy příliš dlouho (stačí pár vteřin) a hlavně, nenatáčet řasy, na nichž už je řasenka, mohly by se vytrhat či polámat.
Kartáčkem řasenky se v tubě nepumpuje
U někoho je to již zvykem a jinak ani řasenku nanášet neumí. Před konečným vytažením kartáčku z tuby někdo zkrátka neodolá a párkrát s ním zapumpuje dovnitř a zase ven. Tím se ale do řasenky zbytečně dostává větší množství vzduchu a dochází tak k brzkému vysychání.
Špatný výběr řasenky
Zaměřte se na své řasy, pořádně si je prohlédněte a ujistěte se, jaká řasenka jim poskytne největší službu. Pokud jsou vaše řasy prořídlé, volte řasenku na zahuštění a pokud se vám zdají krátké, volte tu s prodlužovacím efektem.
Pokud navíc víte, že u vás z řasenek či jiného líčení očí dochází k slzení, pálení nebo jiné alergické reakci, vyzkoušejte si řasenkou nejprve udělat drobnou tečku na hřbet ruky. Když nedojde k žádnému podráždění pokožky na tomto místě, teprve poté ji aplikujte na řasy. Můžete se také zaměřit na její složení.
Zdroj foto: Shutterstock
Používání staré řasenky
Schválně si zkuste vzpomenout, jak dlouho používáte svou řasenku. I když ji třeba nestihnete vypotřebovat celou, je lepší ji po třech až šesti měsících (tento údaj je uveden na tubě) vyhodit. Za prvé by vám na očích dělala nevzhledné cucky a šupinky a za druhé by vám mohla prošlá řasenka zadělat třeba i na infekci.
Řasenky je lepší nepůjčovat
Stejně jako rtěnky by se neměly půjčovat z důvodu možného přenosu infekce, neměly by se sdílet ani řasenky. Proto raději mějte po ruce vždy tu svou a nechávejte si ji pro svou potřebu.
Zdroj info: lorealparisusa, marianne, zeny, reviewthis
Nový komentář
Komentáře
Neměly. Ani rtěnky, ani řasenky. V pondělí zpátky do školy.