Chodský pes Black, to je opět psí kamarád. Čtenářka Zdenka nám poslala i jeho fotku. Můžete si o něm přečíst mnoho zajímavého.

Další milé povídání, za které moc děkuju, Zdenko. A přeju Vám hezký den.


Domácí mazlíci, to je krásné téma. S námi bydlí 3 kocouři a chodský pes Black. Copak kočičáci, to jsou velmi příkladní strávníci. Krmíme granulemi, kapsičkami, syrovým masíčkem a samozřejmě i vařeným masem či rybou. Každý má své extra chutě - odměnou bývá kousek šunky, tvrdého sýra, smetany... Kocouři užívají teplo domova, a možnost volného běhání venku. Mají 10-9-7 let, a myslím, že si ještě hodně zamlsají. Dnes už je okolo nás samá zástavba. Dokud byly volné plochy, pole, tráva - tak nosili domů spoustu myší. Teď už je to jen výjimečně. Spolehlivou odměnou, používanou hlavně k udobření uraženého kocourka (očkování, odčervovací prášek, vyndavání klíštěte...) je malinká konzerva s tuňákem (jedna za skoro 30 korun).

zde

Black bude mít letos 5 let. Jeho stravování je docela oříšek! Odmalinka je velice konzervativní, granule sežere jen občas a nové potraviny nechce ani vyzkoušet. Vařím mu maso s rýží, kuřecí krky a křídla. Někdy si dá s chutí, jindy si nedá vůbec... Avšak u nás nic nepřijde nazmar :-) Přiživí se vrabci, straky i ježci. Mám dobrý pocit, že se neplýtvá. A čím odměňuji našeho „nepapálka“? Šunka, salám, buřtík - nezájem. Piškoty - odvrátí hlavu... Protože je alergik a musí brát pravidelně léky (nechutnají mu), tak za spolknutý prášek dostává kousek sušeného masa. Je to hodně drahý pamlsek, ale já jsem šťastná, když mu něco opravdu chutná. Další dobrůtkou jsou kuřecí pařátky a sušené hrtany. Pro pejsky se dodávají nejrůznější „pochoutky“ - uši, pracky, penisy, střívka... Ta vůně, ten lákavý vzhled :-)

zde

Odměňuje ale mnohem víc on nás! Nejradši by se od nás nehnul ani na krok, kvůli nám jde i tam, kam by sám nechtěl. Bez něho si nedokážu představit výlet do přírody, na chalupu, jezdíme na návštěvu k rodičům (je jim už přes 80). Chodíme na různé psí akce (Levou zadní, Karlštejnská tlapička, voříškiády...). Sjíždíme v lodi Sázavu, šlape se mnou na běžky. Prostě, nebýt Blekouše, nikdy bych nenachodila tolik kilometrů, neseznámila se s milými lidmi. Až na stará kolena se splnil můj dětský sen - mít pejska. Je to sladká odměna :-)

Zdenka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Tématem dnešního dne je: Jak odměňujete své zvířecí mazlíčky?

  • Máte doma nějaké zvíře? Jaké?
  • Co na něj zabírá, máte nějakou vyzkoušenou věc?
  • Čím ho odměňujete - jídlem? Procházkou? Návštěvou psího salónu? Nebo třeba výletem?

Jednou z odměn může být samozřejmě jídlo - slibujete někdy zvířatům za odměnu piškot? Nebo nějakou jinou dobrotu? Jedna z vás má šanci získat skvělý dárek za svůj příspěvek!

laskaPartnerem tématu je firma Pedigree, která má pro vás úžasnou nabídku!

Jedna ze čtenářek získá speciální odměnu od partnera: Balíček s pamlsky Pedigree v hodnotě 1 000 Kč! Tak neváhejte a pošlete nám svůj příspěvek do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ODMĚNA.

laska

Projekt: Odměňte je za lásku!

Květen je měsíc lásky. Rozdávat lásku se vyplácí v jakékoli podobě, protože život bez lásky nestojí za nic. Lásky k druhému člověku, k partnerovi či partnerce. Láska však má mnohem více podob, může jít i o lásku k sobě samému nebo o lásku ke čtyřnohým mazlíčkům...

Odměnte svého mazlíčka za lásku, kterou vám dává pocítit každý den! Nová prodejní aktivita s názvem „Odměňte je za lásku!“ je založená na poskytnutí slevy na celé portfolio Mars Petcare. Aktivita v tematickém duchu Máj - lásky čas bude probíhat přibližně od 15. dubna do 31. května 2013 formou slevy na kvalitní značkové produkty Pedigree, Frolic, Chappi, Perfect Fit, Whiskas, Kitekat a Dreamies ve vybraných řetězcích.

Reklama