Maminka mě nestrašila bubáky, čerty, ale chtěla po mně, abych chodila do sklepa pro dříví a uhlí. Sklep měl dlouhou, ponurou chodbu. Asi nemusím popisovat, co všechno si dětská dušička dokáže vybájit. V temných zákoutích jsem viděla všechno možné, jen ne čerty.

Vzpomínám si na zážitek mých starších sester (o 13 a 14 let). Bydleli ve starém domě s dřevěnou pavlačí. Maminka s mými sestrami byly doma samy, holkám bylo cca 8-10 let. Přes den si hrály na pavlači na zloděje a policajty. Večer po koupeli byli v již postýlkách a maminka jim četla pohádky. Pohádky byly docela strašidelné, mám tu knihu pohádek schovanou a četla jsem z ní svým dcerám a všechny jsme se shodly na stejných pocitech a zážitcích. V knize se to jen hemžilo useknutýma rukama, hlavami, oběšenci, duchy, ale nakonec vždy dobře dopadlo. Děvčata poslouchala s napětím, husí kůži na celém těle, když v tom zaslechly podivné zvuky. Snažily se toho nevšímat, ale zvuky byl čím dál tím silnější. Začaly se domnívat, že mají doma nezvaného hosta, a tak se všechny tři domluvily, jak jej zpacifikují.

Vybavily se domácím náčiním, noži, válečkem na nudle a postavily se za dveře a hlasitě vyzývaly onoho „lumpa" k opuštění domu, vyhrožovaly mu zabitím, zmrzačením... Čerpaly z oné pohádkové knihy. Zvuky nepřestávaly, a tak dospěly k závěru, že budou muset vyjít z bytu a uskutečnit slibované napadnutí a zpacifikování lumpa. Šly pomalu, v předklonu, v nočních košilích, vyzbrojeny, odhodlány se poprat s nepřítelem. V tom najednou zvuky ustaly. Vydaly se přes dřevěnou pavlač, kde se najednou zvuky znovu ozvaly. Všechny tři začaly příšerně křičet, pištět. Jediná maminka se rychle vzpamatovala a uklidnila své dcery. Ony podivné zvuky byly způsobeny větrem, který lomcoval dřevěnými, starými, rozvrzanými okenicemi, které při hraní na zloděje děvčata nechala otevřená.

Dnes už maminka nežije, mé dvě starší sestry rády vzpomínají na hororový zážitek a baví celou naši rodinu. Dům je dávno zrekonstruován, byly jsme se tam podívat. Pavlač zůstala, okna jsou nová, ale vzpomínky jsou stále jako živé.


Děkujeme za krásný hororový příspěvek :).

Zažila jste někdy něco podobného? Napište mi o tom na redakce@zena-in.cz!

Reklama