Také ulítáváte na kabelkách? Já tedy ano. A stejně tak i paní Jindřiška, která nám poslala do redakce krátký e-mail s kupou fotografií. Podělila se s námi o menší část z množství jejích kabelek a ptá se: „Nebudu s touhle kabelkou trapná?“

Dobrý den, jsem typ ženy, která NIC nevyhodí. Tedy alespoň co se šatníku týče. Moje babička vždycky říkávala: „Nic nevyhazuj, všechno se vrací. Za pár let jako bys to našla!“ Pokud bych nepřibrala pár kilo navíc, dávám babičce za pravdu, ovšem do plizované sukně či „manšestráků“ z doby mých dívčích let se už, babičko, vážně nevejdu.

Co však nemá na přibraná kila vliv, jsou moje kabelky. Za ta léta se mně jich nastřádala pěkná hromada. Je mně líto je vyhodit, a ještě víc je mi líto je nenosit. Proč mají mít svůj čas jen na jednu sezonu? Po které však sáhnout? Zjistila jsem, že když sáhnu po té „nejstarší“, sklízím u kamarádek obdiv. „Kde jsi ji sehnala?“ ptají se. A přitom je stará třeba 15 let. Na druhou stranu mě však napadá i otázka: „Nejsem s touhle taškou (kabelkou) už trapná?“

Posílám pár fotografií a schválně, kterou byste mi poradily na letošek?

love

FOTO č. 1. Tak tuhle „loveckou“ kabelku jsem nosila, když mi bylo asi 16 let. Kdo ji neměl, jako by nebyl. Mám na ni nostalgické vzpomínky, ale je asi jediná, kterou bych dnes už nenosila. Posílám ji jen tak pro zajímavost. :-)

 

hippie

FOTO č. 2. Tak tyhle hippie-kabelky nosím pořád a přiznám se, že patří k mým nejoblíbenějším.

 

hacek

FOTO č. 3. Tu nalevo jsem si sama „háčkovala“ a dodnes s ní sklízím úspěchy, o „síťovce“ ani nemluvím. :-)

 

kaba

FOTO č. 4. Kabelku sešívanou z barevných kůží mi moji rodiče přivezli ještě z bývalé Jugoslávie, když dostali devizový příslib. Je hodně stará, ale mám ji ráda. Ta maličká je jen takový doplněk.

 

zlut

FOTO č. 5. Zabrousila jsem i do elegance a značek

 

znac

FOTO č. 6. Kabelky „frajerky“

 

cerna

FOTO č. 7. Černá klasika

 

velka

FOTO č. 8 Neminula mě ani velká kabela

 

nakup

FOTO č. 9. A nedávno jsem vytáhla babiččinu starou nákupní tašku a byla jsem IN. :)

Tak a teď babo raď...

Baba radí :)

Paní Jindřiško, babička měla pravdu. Všechno už tu bylo. Podle mě se nosí všechno. Batůžky, pytlíky, brašny, kabelky, kabely všech druhů a velikostí. Záleží hodně na tom, co máte právě na sobě. Zda jste za dámu, nebo šlapete túru. Ale řeknu Vám, mě osobně dostala ta kabelka sešívaná z barevných kůži na fotce č. 4. Neprodala byste ji? :)

Čtěte také:

Reklama