Dobrý den,

píši vám na vaše dnešní téma - zvířata.

Jak už jsem několikrát psala, pracuji v Anglii jako au pair a taky chodívám uklízet několika rodinám jejich domečky.

Moje rodina, pro kterou pracuji jako au pair, má dva psy, černé labradory, a dvě kočky. Zvířata jsem měla vždy ráda, rodiče mají slepice, králíky, měli jsme pejska, kočky. Ti byli venku nebo ve sklepě, ale po zkušenostech tady z Anglie nechci mít v budoucnu doma ani zlatou rybku. Bohužel pro pejsky i pro mě jsou oba labradoři celý den uvnitř, a tím pádem tam zůstávají i jejich chlupy, které musím já každý den vysávat. Dům je od nich nasmrádlý a vůbec je uvnitř kvůli nim stále nepořádek.
Jim třeba nevadí kočky na stole, kde je jídlo. To já to hned desinfikuji. Nemyslím si, že jsem přehnaně čistotná, ale tyto věci mi vadí.

Paní z mé rodiny je každé ráno venčí, pak jsou ale 6  hodin v kuse zavření doma a ven je pustím až já, a to odpoledne. Chudáci psi. Nechápu, proč je ta rodina má. Pořídit si psy, když pracují 12 hodin denně. Ani nevím, kdy je naposledy koupali.delfín

Pokud můžu srovnat, tak dům mé rodiny je nejšpinavější a vůbec takový jiný v porovnání s domy, ve kterých uklízím. Prostě tam ti psi jsou cítit. Ještěže tam už s nimi nebydlím.

Jednoho dne se mi na břiše objevila vyrážka. Šla jsem za paní z mé rodiny, jestli náhodou neví, co by to mohlo být. Ona se na tu vyrážku podívala a zeptala se. Nehladila jsi třeba kočky? No to mi neměla říkat. Od té doby se jim vyhýbám.

Třeba jednou po mém návratu domů změním názor, ale teď všem říkám, že doma mít zvíře nikdy mít nebudu.


Iva


Milá Ivo,
díky za názor.
Sice chápu vaše rozhořčení nad nepořádkem a zápachem, ale pokud je vám to tolik proti srsti, tak v té rodině prostě neuklízejte, nebo se dohodněte s majiteli a psy za nějaký příplatek koupejte vy.
zebra


Reklama