Zajděte do sámošky, kupte tuzemák z Božkova, šlohněte doma dvanáctiletou whisky, natrhejte bezinky, vysypte cukřenku a uvařte si grog. Nic jiného se v tomhle počasí stejně nedá pít. Vy, co vyrážíte na cesty, vezměte s sebou i do termosky, nevíte, co vás na dálnici potká. Ve frontě mezi zapadlými kamiony se horký nápoj hodí. Jen pak raději předejte volant někomu jinému.


Bezinkový vinný grog


500 ml bezinkové šťávy
750 ml červeného vína
3 sáčky punčového koření
5 lžic javorového sirupu
250 ml rumu
plátky citronu

 

Bezinkovou šťávu a červené víno ohřejeme s punčovým kořením. Vše necháme 10 minut táhnout. Potom přidáme javorový sirup a rum. Do každé sklenice vložíme 1/2 plátku citronu a zalijeme grogem.

 

Whisky grog


2 lžičky cukru

skořice

citron

hřebíček

whisky

 

Do poháru na grog nalijeme sklenku whisky. Přidáme dvě lžičky cukru, šťávu z půlky citronu, dva hřebíčky, kousek skořice a vše zalijeme studenou vodou. Směs přelijeme do ohnivzdorné misky nebo konvičky, zahřejeme k varu, přelijeme zpět do předehřátého grogového poháru, přidáme plátek citronu a můžeme podávat.


Medový grog


med
hřebíček
celá skořice
třešňovice nebo rum
citronová šťáva


Do nádoby z ohnivzdorného skla dáme velkou lžíci medu, hřebíček a kus skořice. Zalijeme vodou a zahřejeme.
Když med dosáhne úrovně hladiny vody, odstavíme. Přilijeme třešňovici nebo rum a přidáme šťávu z citronu. Zachováme pořadí - alkohol zchladí nápoj, takže zachováme vitamin z citronu.


Ovocný grog


1/2 l rumu tuzemského
1 ks většího pomeranče
1 ks citronu
30 g krystalového cukru
15 g másla


V hrnci necháme zkaramelizovat cukr, do něj vložíme za stálého míchání máslo a spojíme. Přilejeme šťávu z předem vymačkaného pomeranče a citronu a necháme znovu spojit, potom vlijeme rum a zahříváme asi na 80 °C. Podáváme ve varném skle ozdobeném plátkem citronu.

 

Ananasový grog

 

1/4 l vody
1/16 l rumu
150 g cukru
kolečko ananasu
lžička vanilkového cukru

 

Vodu s cukrem a vanilkovým cukrem svaříme, potom co nejvřelejší proléváme do sklenice přes kolečko ananasu, které držíme v kleštičkách na cukr.

Reklama