Zdroj fotografií: Shutterstock a Profimedia

Lesklé oblečení nemusí být nutně jen černé, i když je pravda, že tmavá barva vinylu v obchodech převládá. Šijí se z něj kabáty, boty, kalhoty i kabelky. Ať vinylu fandíme, či nikoliv, poslední rok se ve velkém vrací do šatníků módních ikon. Pro milovnice módy to tedy znamená udělat ve skříni místo pro pár takových kousků.

Vinyl je materiál umělý, takže v létě je s jeho nošením problém a rozhodně to nedoporučujeme. Jeho doba je podzim a zima. Většina návrhářů s tím počítá, a tak do kalhot a sukní šijí příjemné podšívky, díky kterým potom vinyl nechladí. Kalhoty i sukně by měly být s vysokým pasem, který teď, co se střihu týče, v módě hraje prim. K vinylu sedne v tomto období nejlépe zakasaný upnutý rolák nebo naopak volnější svetr kratšího střihu.

Asos

Vinylové boty vypadají skvěle, a navíc ze zkušenosti víme, že dlouho vydrží. Samy máme černou obdobu kotníčkových bot, které můžete vidět na obrázku, a vypadají jako nové už několikátou sezónu. Případné nečistoty lehce setřete vlhkým hadříkem. Pomluvy, které se týkají toho, že vinyl ve vysokých mrazech praská, jsou možná pravdivé, ale pravda je taková, že do velkých mrazů oblékáme raději boty s pořádnou podrážkou. Velkou výhodou je, že je můžete vzít jak na formální akci, tak do práce.

Bershka

Nezapomeňte na to, že jeden kousek lesklého materiálu v outfitu bohatě stačí! Ostatní materiál by měl být naopak méně výrazný a rozhodně bez vzoru.

Čtěte také:

Reklama