Je máj a všechno kolem se krásně zelená. Svěží barva čerstvě vypučených lístků a mladé travičky je právě v tomto období nejšťavnatější. Sluší jí to nejen v přírodě, ale i v interiéru. Přesvědčte se

Zelená barva má uklidňující účinky, proto se skvěle hodí do ložnic, kde navozuje pocit bezpečí a klidu. Konzervativní lidé volí zelenou spíš zdrženlivěji, v jemných a pastelových odstínech, ale úžasně vypadá i výrazná a sytá zeleň.

S takovou barvou bychom ale měli zacházet opatrně. Můžeme si ji dopřát, pokud máme dostatečně prostorný a světlý interiér.

Tmavě zelená se dobře hodí i do pracoven a pánských pokojů. V kombinaci s přírodní kůží a mahagonovým nábytkem navozuje velmi luxusní dojem.

Chcete-li naopak atmosféru zámeckého budoáru, můžou být dobrou inspirací tapety s historizujícími motivy. Působí romanticky, ale ne přeslazeně.

Líbí se vám zelená, ale nemáte odvahu použít ji na stěny? Dobrou službu vám udělá i textil, který můžete podle potřeby vyměnit. Zkuste zelené závěsy, polštářky, přehozy, nebo koberečky.

Foto: Facebook časopisu Veranda

Čtěte také:

Omlazujícící lifting pro váš byt. Tyrkysová barva

Proměňte svůj byt v božský Olymp