Co mají společného Marilyn Monroe, Dita Von Teese, zpěvačky Gwen Stefani či Adele? No přece červeně namalované rty. Hledáte barvu té správné červené, která vám bude slušet? Poradíme vám, jaké odstíny rudé jsou nejlepší, a proč vám budou slušet!

rtenky

Určitě si mnohé z vás myslíte, že vám červená na rtech nesluší, nenechte se ale mýlit. Správný odstín sluší každé ženě, a je jedno, jestli jste blondýna, zrzka, nebo brunetka. Já sama jsem kouzlo červené rtěnky objevila nedávno na mateřské! A mohu jen doporučit... mé okolí nyní říká, proč jsem ji nezačala nosit dřív. :)

Pravidlo číslo jedna je, že pokud zvolíte červenou rtěnku, pro zbytek obličeje použijte už jen decentní make-up. Oči stačí zvýraznit černou řasenkou, na tváře naneste jemně světlou tvářenku. Jste-li výraznější typ, můžete si klidně dovolit černou linku.

Máte v plánu použít červenou rtěnku na denní nošení? Nespěchejte a rtěnku si naneste na ústa v klidu a velmi pečlivě. Rty vybarvěte rtěnkou pomalu, klidně si na pomoc vemte štěteček, s jehož pomocí nanesete rtěnku i do koutku úst.

Červená přitahuje pozornost, a líčení proto musí být dokonalé. Na rty nejdřív použijte balzám, aby nebyly suché a popraskané, protože výsledný efekt sexy ženy vamp by byl rázem pryč...

Bojíte-li se červené, zkuste nejdříve nanést velmi jemnou vrstvu a zmírněte ji průhlednou vrstvou lesku. Máte-li velmi světlou pleť, vyzkoušejte odstín růžovo-červené rtěnky nebo malinové. Tmavovláskám budou slušet odstíny cihlové, nebo barva zralých rajčat. Tmavší pleť snese odstíny do purpurova, budete vypadat sofistikovaně. A na co si dát pozor? Teplé tóny červené zdůrazňují nažloutlou zubní sklovinu, studené tóny červené naopak zuby opticky bělí.

Tak co milé Ženy-in, půjdete do toho? Inspirujte se v naší fotogalerii:

Foto: archiv značek, Ilustrační foto: Yves Rocher

Reklama