Čtenářka Eliana lezla po skalách, jezdila na katamaránu a miluje rychlou jízdu. Vloni se pustila i do adrenalinových pouťových atrakcí a málem se jí to vymstilo. Ale ona nepláče a nezoufá. Vyzývá k dalším akcím. Díky Eliano za Váš odvážný text!

Kdo mne zná v mé současné podobě, kdy nemám ideální tělesné proporce a štrykuji, šiji a vyvařuji, těžko by ve mne hledal tu ženu dobrodružnou před pár lety.

Inu to bylo tak..mládí a sympatie k muži nás v určitém smyslu trošinku obelstí a děláme věci, které jsou trošku nebezpečné. S bývalým partnerem jsme lezli po skalách, závodili na kolech a vůbec podléhali dobrodružným akcím.  Nejhorší a zároveň nejskvělejší zážitek bylo lezení po skalách. Není to strašné jak to vypadá, ale jen do chvíle, kdy stojíte na úzké římse, lano někde cestou zaseklé dře o skálu, před vámi třeba přelézt překážku. Musela jsem se odpoutat a přepnout se na jiné jištění asi o půl metru dále,  dvacet metrů nad zemí. Klepala jsem se jak ratlík než jsem se uklidnila a řekla si, že jiná cesta není a šlo to. Bylo mi sedmnáct a lezla jsem asi půl roku. Úžasný pocit, přestože srdce vyhnalo pavouky ze srdečních komor. Pak mi pár let nepřišlo nic tak vzrušující, dokonce ani spaní ve spacáku v mrazu, kdy mi omrzly prstíky a já díky tomu mrazy nesnáším. Netrumfla to ani vichřice prožitá v lese mezi padajícími stromy a létajícími blesky.

Uběhlo pár let a já si vzala mého drahého dobrodruha. Letěla jsem poprvé letadlem. Bože, jak já miluju, když to ten Boeing roztáhne na plný knédl po ranveji. Mne by úplně stačilo, kdyby mne tam vozily na plný plyn třeba hodinu!!  Zbožňuju rychlou ale bezpečnou jízdu! To si většinou ujít nenechám, přestože se zároveň bojím, tak si to skutečně užívám!

Stejně báječná je i jízda na katamaránu. Rychlá kočka  (FastCat) je úžasné a svižné plavidlo. Bylo velmi neblahé anglické počasí, déšť bičoval do oken, vítr si hrál s vlnami  poker a já stála vpředu člunu, zatímco se ostatní pasažéři připoutaní na sedačkách s blinkacími pytlíky v rukách soustředili na přežití. Můj muž si málem rozbil hlavu, když se šel spolu s několika turisty podívat nad čím tam tak nadšeně vískám a jsem v rauši Veselý obličej.

Na nějaký čas jsem si dala oddych, ale vloni jsem propadla těm divuprostým příšerným pouťovým atrakcím, kdy to s vámi smejká hlava nehlava, lítáte nahoru dolů, visíte hlavou dolů, zkusíte si stav beztíže. Až se mi to vymstilo! Na jedné atrakci, co vás uzavřou do takové konstrukce a lítáte v tom kolem osy a když jste hlavou dolů tak vás tam pěkně podrží patnáct metříků nad zemí, jsem byla pro tu atrakci moc malá a blbě jsem tam propadla, takže jsem se držela hlavou dolů jen nožkama ohnutýma kolem sedačky. Byla jsem pěkně dobitá. Samá modřina, nehet odešel na prázdniny, ale i tak to stálo za ten tréning hlasivek a pročištění plic!

Nebojte se vlka nic (i když takový vlčák v půli trasy s báglem na zádech je taky adrenalin) a užijte si malých či větších dobrodružství!

Eliana
Text nebyl redakčně upraven


Jaký je váš nejlepší adrenalinový zážitek?

  • Máte ráda adrenalinové atrakce a sporty?
  • Nebo se jich straníte?
  • Na čem nejstrašnějším jste byla?
  • Co vás z adrenalinových atrakcí nejvíce baví?
  • Máte nějakou zajímavou historku spojenou s adrenalinovým sportem, či atrakcí?
  • Klepete se na zemi i za ostatní strachem a nemůžete se na to ani dívat?
  • Kam byste nás za adrenalinem pozvala?
  • Jaké bylo vaše nejlepší adrenalinové dobrodružství?

A nabízí se i mnoho dalších podotázek. Tak neváhejte, sedněte a pište své názory, příběhy a historky,  posílejte své fotky a videa na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

a jednu z vás odměním za příspěvek, který se mi bude nejvíce líbit, balíčkem potřeb pro adrenalinové nadšence.

Reklama