Korektor, pudr nebo řasenku má ve své kosmetické výbavě téměř každá z nás. Rozjasňovač sice není zase tak moc velká novinka na trhu, ale mnoho žen naráží na to, že neví, co si s ním počít, a tak se mu radši vyhýbá obloukem. A to je velká škoda. Naučíte-li se totiž, jak na něj, neuděláte bez něj už ránu.
Svého favorita si najde opravdu každá žena. Existuje v mnoha podobách – od sypkého pudru, přes mastnou tyčinku nebo třeba tekuté kapky. Velmi často jej můžete přimíchat třeba i do svého make-upu (případně si pořídit 2v1) a ušetřit si tak mnoho času.

Proč rozjasňovač zařadit mezi oblíbené produkty?

  • Dodá tváři krásný a rozzářený vzhled. Rozjasňovač můžete aplikovat nejen na horní linii lícních kostí, ale také na hranu nosu, do žlábku nad vrchní ret nebo třeba pod nejvyšší bod obočí.
  • Špatně jste se vyspala? Kombinace rozjasňovače a korektoru vám zajistí pohled jako po deseti hodinách spánku. Stačí, když jej aplikujete do vnitřních koutků očí.
  • Toužíte po krásných a plných rtech? Ani nemusíte nanášet výraznou rtěnku nebo si hrát s konturkou na rty, vklepejte malé množství rozjasňovače nad horní ret a sexy pusa je na světě.

Jaké jsou nejčastější chyby v nanášení rozjasňovače?

Rozjasňovače fungují na principu odrazu světla, a proto obsahují drobounké třpytky nebo třeba perličky. Každý správný rozjasňovač by měl jít lehounce rozetřít do ztracena a zanechat na pleti přirozeně lesklý odstín. Často však dochází k následujícím chybám:

  • Volíme si špatný odstín. Barva rozjasňovače byl měla korespondovat a splývat s tónem naší pleti.
  • Nenanášíme produkt dobře. Jak bylo napsáno výše, je potřeba rozjasňovač vždy nanášet do ztracena.
  • Pozor na množství. Přeci nechcete vypadat jako disco koule. Řiďte se starým dobrým pravidlem, že méně je někdy více.

Také si přečtěte:

Reklama