Černá barva je považována za barvu smutku a může v nás vyvolávat negativní, někdy až pochmurnou náladu. Přesto je stále častěji využívána pro svou praktičnost nejen v oděvním průmyslu, ale také v domácnosti. Pokud se i vám se líbí černá barva, zvláště pak v interiérech, tak zbystřete a inspirujte se u nás.

Minulý týden jsme se podívali na využití fialové barvy v domácnosti, která je sice trendy, ale u mnoha z vás, které jste reagovaly v diskusi, vzbudila rozporuplné reakce. Dnes se zaměříme na černou, která je elegantní a skvěle se kombinuje s ostatními barvami. Jak to tak bývá: sto lidí – sto chutí, někdo už ve svém domově prvky černé má a nemůže si to vynachválit, jiný si tuto barvu ve své domácnosti nedokáže vůbec představit, jelikož v něm evokuje pocity smutku. Pro ty z vás, které koketují s myšlenkou, že by své domovy poupravily a chtěly využít právě černou, zde máme malou ochutnávku a trochu té inspirace.

Kuchyně

Asi nejčastěji se černá využívá právě v jídelnách či kuchyních, protože působí čistým dojmem a kuchyňská linka v této barvě v kombinaci s lesklým povrchem vypadá prostě úchvatně. Jedinou nevýhodu černého lesku je to, že je na něm vše vidět, jakékoliv smítko, otisk prstu, což je zrovna v kuchyni problém, protože je zde opravdu těžké eliminovat jakékoliv nečistoty. I přesto se nám ale černé kuchyně moc líbí.

sd

sd

d

sd

sd

s

Obývák

Využití černé barvy v obývacím pokoji asi není nic tak zvláštního. I u nás má spousta domácností například černou sedačku či různé doplňky právě v této barvě. Jestli toužíte váš domov zmodernizovat, vyzkoušejte zkombinovat černou s nějakou výraznou barvou, skvěle vypadá hráškově zelená či oranžová. Ty z vás, které nemají rády „divoké“ a křiklavé barvy, mohou vyzkoušet elegantní trojkombinaci, která nikdy neurazí a působí velmi efektně, a tou je bílá, černá a šedá. Kdybyste náhodou měla pocit, že pokoj působí spíše pochmurným dojmem, můžete si pořídit doplňky ve výrazné barvě či vyzkoušet trochu té extravagance a porozhlédnout se po doplňcích s metalickým leskem.

sd

sd

s

Ložnice

Ložnice by pro nás měla být zklidňující zónou a neměla by hýřit barvami. Velmi výrazné barvy by mohly totiž odvádět naši pozornost od toho, co právě chceme v ložnici dělat. Nejčastěji do ložnice směřujeme s jediným cílem, a to je odpočinek. Právě černá zde může být tím ideálním prvkem. Jak jsme již zmiňovali, je velmi elegantní, a tak vaše ložnice bude působit harmonickým dojmem. Klidně ji můžete použít i v kombinaci s odstíny země, velmi příjemně vypadá v souhře s béžovými odstíny. Samozřejmě pro ty z vás, které naopak mají rády trochu té divočinky, zde máme také malou inspiraci. Vyzkoušejte černou zkombinovat s fialovou, to pak vaše ložnice bude vypadat jako z nějaké jiné dimenze.

sa

as

Dětský pokoj

Je takovým nepsaným pravidlem, že dětské pokoje hýří barvami a někdy to tam vypadá spíše děsivě než roztomile. Holčičky se většinou chlubí růžovým královstvím a u chlapeckých pokojů převládají modré odstíny, ale málokdy je vidět černobílý pokojíček, což je celkem i škoda, jak uvidíte na následujících fotografiích. Dětské pokojíčky v černobílé kombinaci totiž vypadají velmi stylově. Někomu mohou připadat ponuré, ale když vezmete v úvahu, že byste do pokojíčku přidala i trochu třeba té sladké holčičí růžové, tak rázem dostane pokoj zcela jiný rozměr. Výhodou je, že černobílé provedení pokoje poslouží klidně i na několik let a nebudete ho muset předělávat kvůli tomu, že se na jeho růžových zdech objevují navíc obrázky jednorožců a jiných fantasy stvoření, kterými jste kdysi chtěla potěšit jeho malé obyvatele.

sd

sd

yx

Koupelna

A v neposlední řadě se zaměříme na koupelnu. I zde lze použit černou, která vypadá úchvatně a dostává se nyní do popředí mezi oblíbenými barvami. Můžete ji použít pouze na doplňcích, nebo můžete koupelnu zahalit do černého hábitu téměř celou kromě sanity, opravdu záleží pouze na vašem vytříbeném vkusu.

sa
Zdroj foto: https://www.facebook.com/Stylisheve?fref=ts, https://www.facebook.com/ArchiDesiign?fref=ts

Čtěte také:

Reklama