Ne nadarmo se říká, že oko je do duše okno. Oči jsou první, co vnímáme při kontaktu s druhým člověkem. Oči ale také nejdřív prozradí známky stárnutí. Bohužel. Žádné zázračné krémy tento jev nezastaví. Nejúčinnějším řešením je operace.

Věk, přitažlivost zemská a slábnoucí kůže se nemilosrdně podepisují na našem pohledu. Povislá kůže padá na víčka, oči vypadají unaveně, sklesle a pomalu dostáváme výraz smutného baseta. I když uvnitř těla sídlí mladá dívčí dušička, pohled do zrcadla tomu zdaleka neodpovídá. Asi takhle si představuji rčení o hádání duše s tělem.

eye

I kdybych stokrát zastávala názor, že krása člověka spočívá v něčem jiném než ve vzhledu, chci se líbit a vypadat dobře. Čas a stárnutí nikdo nezastaví, ale když se dá trochu zpomalit…? No uznejte, byla bych sama proti sobě té možnosti nevyužít.

Když se mi naskytla příležitost podstoupit operaci očních víček, neváhala jsem ani minutu. Nepopírám, že jsem se trochu bála, ani že to nebylo úplně bezbolestné a rekonvalescence také mohla být kratší, ale rozhodně nelituji. Pár týdnů s monokly schovanými pod černými brýlemi a silnou vrstvou líčidla uteklo jako voda a výsledek rozhodně stál za to.

Čtěte ZDE

Pohled se mi rozjasnil, oči otevřely a zvětšily. Opět jsem začala slýchat komplimenty… A to, věřte mi, také není k zahození. Zvedne vám to sebevědomí.

Dnes už je to šest let a musím zaklepat, jsem moc spokojená a neměnila bych. Ono vás to zase nezmění natolik, abyste vypadala jako zombie. Vypadáte přirozeně a nikdo, ani při tom nejbedlivější pohledu, nepozná, že jste přírodě trochu pomohla.

Pokud vás zajímá tato problematika, můžete se těšit na reportáž z operace víček, kterou připravujeme s Klinikou Estée.

Čtěte také:

 

 

 

 

Reklama