Na závěr dorazily známé osobnosti, které měly pro děti nachystanou celou řadu věcí po svých ratolestech nebo od známých, aby mohly udělat radost svým novým majitelům. Dobré věci tak přispěl herec Roman Štabrňák, herečka Marika Šoposká, zpěvačka Petra Vraspírová, Lilian Sarah Fischerová, dále herci z Divadla StudioDva Michal Slaný, Jana Krausová, Jana Stryková a Kristýna Nováková.

5ad5c75fc1ae9obrazek.png

Herečka a tanečnice Lilian Fischerová se zúčastnila celého setkání a přednášky společně s dětmi. Jaké jsou její první dojmy? „Bylo to super. Moc se mi líbí, že je takovej lidskej, že nemáš pocit, že to jsou jen naučené fráze. Myslím, že je hrozně důležitý, aby to ten člověk tak cítil a pak je to pro tebe uvěřitelný. “ říká sympatická herečka. „Líbí se mi, že se člověk během přednášky zaměří na svoje silné stránky a na to, jakým způsobem je rozvíjet. V systému školství nebo ve společnosti se často poukazuje na ty slabé stránky a je pak snazší propadnout dojmu, že je člověk vlastně k ničemu. Místo, aby se rozvíjel, tak se spíš utápí ve věcech, které jsou ve výsledku zbytečné. Určitě setkání nebo knihy pana Mülhfeita doporučuji všem., kteří se chtějí profesně či osobnostně rozvíjet. Hodně si toho odnesete,“ dodává Fischerová. Lilian můžete vidět v několika divadelních inscenacích, například Tlustý práse, Jak je důležité býti (s) Filipem nebo v benefičním muzikálovém večeru Horečka úterní noci, který opakuje každý rok a snaží se tak svým povoláním, které dělá z lásky, pomoci dobré věci. Již druhým rokem touto cestou mimo jiné pomáhá právě nadačnímu fondu Veroniky Kašákové..

5ad5c74a2b0ebobrazek.png

Petra Vraspírová přinesla pro děti také tašku s věcmi. „Lepší než je prodat, je darovat je někomu potřebnému. Udělají radost novým dětem a to nás těší,“ říká krásná blondýnka. Pomoc dětským domovům jí je blízká, ráda se zapojuje do různých charitativních projektů, pokud jí to čas a práce dovolí. S Petrou jsme se rozpovídali o jejím dětství a také o její první návštěvě v dětském domově. „Já vzpomínám na své dětství ráda, bavilo mě, že jsme často jezdili na výlety a spolu s mou sestrou jsme si užili spoustu legrace, jak už to tak bývá,“ vzpomíná na rodinné cestování Vraspírová. Zavzpomínala i na svou první návštěvu dětského domova. „To jsem byla ještě malá holka, jela jsem tam s tátou. Pamatuju si, že to byla velká budova, stejně tak třeba jako moje škola. Bylo tam spoustu dětí a prohlížely si mě. Co mám na sobě, jak vypadám, jak mluvím,“ směje se Petra.

5ad5c6d680374obrazek.png

Zeptali jsme se i herce Romana Štabrňáka, kterého znáte třeba z Ordinace v růžové zahradě. Sám má doma šestiletou dceru. Jak se cítí a vidí jako tatínek? „To byste se měli zeptat spíše mé dcery nebo ženy,“ směje se charismatický herec. „Myslím, že jsem přísný táta. Teda v rozumném měřítku, samozřejmě. Jsem hodný, ale umím být i přísný, když je to potřeba. Snažím se vychovat svou dceru podle svého nejlepšího svědomí a vědomí,“ dodává Roman. Sám vzpomíná na své dětství rád a rád by to sám dopřál své dceři, která již v září půjde do první třídy. „To se nám pak trochu změní režim, letos je poslední rok ve školce,“ dodává Štabrňák. S nadačním fondem Veroniky Kašákové se setkal díky své divadelní kolegyni Ivaně Chýlkové, která Veroniku již dlouhodobě podporuje.

blobid0.png

„Děkuji všem zúčastněným, moc si toho vážíme,“ loučila se se všemi patronka Veronika Kašáková. Veronika na své cestě dosáhla řady úspěchů - splnila si sen založením svého vlastního nadačního fondu, těší ji práce s dětmi a lidmi, kteří ji obklopují, stala se tváří švédské přírodní kosmetické značky Oriflame a spolu s ní pomáhá měnit životy například v projektu Proměny s Veronikou.

Reklama