Každý z nás vnímá uklízení a hygienu v domácnosti zkrátka jinak. Pro někoho je to spojení s trpkou příchutí, společenským a kulturním tlakem, nutným zlem. Pro jiné se spojuje s osobní realizací nebo dokonce s relaxací. Náš postoj k domácnosti ovlivňují mnohé faktory. Mění se především věkem, naším dozráváním, myšlením, přesvědčením, okolím, příkladem, naším názorem a v daném momentě i naší náladou a aktuálními okolnostmi. Každá z nás je jiná. I když existují určité prototypy, které charakterizují základní postoje a vztah k domácnosti, ani jedna z nás není představitelkou pouze jednoho z nich. Řekněme si ale pro zajímavost aspoň pár větami o základních čtyřech typech hospodyněk:

Hospodyně muška – je nezávislá a domácnost ji příliš nezajímá. Nepodléhá společenským a kulturním normám, hodnotám ani tlakům. Jarní a vánoční uklízení nezná, uklízí tehdy, když ji to napadne.

Hospodyně kravička - je pokračovatelkou tradic a realizuje společensky přijaté normy. Pod osvojenými hesly „má se, patří se“ s pravidelností sobě vlastní se stará o domácnost. Je vzorem, plní poslání a dále ho odevzdává vlastním příkladem.

Hospodyně kobylka - tvrdošíjně prosazuje důležitost a opodstatněnost svých aktivit v domácnosti. I drobná překážka v uspokojení vlastních potřeb ve vztahu k domácnosti je silně emočně prožívaná. K domácnosti má emocionální vztah.

Hospodyně pijavice - perfektně čistá domácnost je její svět. Není dne ani hodiny, aby nemyslela na to, co ještě může a hlavně musí udělat lepší. Její pedantismus a perfekcionismus je pro okolí mnohdy těžko pochopitelný.

 

Dalo by se říci, že žena muška už nyní nemusí číst dál, protože téma uklízení ji stejně příliš nezajímá, ale opak je pravdou. Právě pro takové hospodyňky zde máme několik tipů, jak snadno a účinně pečovat o domácnost. Pro ty přísnější pak bude jistě uspokojením, že myslíme nejen na čistotu, ale i na dezinfekci.

 

Téma hygieny v domácnosti patří mezi dobře známé a často opakované. Všichni si uvědomujeme, že včasným uklízením předejdeme hromadění nečistot, a tak i vzniku vhodného prostředí pro množení mikroorganizmů. Pravidelnou pozornost bychom měli věnovat především těm rizikovějším částem domácnosti – toaleta, koupelna, kuchyně a předsíně či vchodové haly.

 

Vhodným prostředkem právě pro tato místa je Domestos. Domácnost účinně zbaví nejen nečistot, ale i bakterií. Jeho čisticí schopnosti odstraňují všechny povrchové nečistoty a skvrny a dezinfekční síla účinně bojuje proti všem nežádoucím mikroorganizmům, houbám a plísním.

 

Letošní novinka Pink Fresh v růžovém obalu je navíc obohacena o jemnou květinou vůni.

Využití čisticího a dezinfekčního prostředku Domestos je velmi široké. Skvěle se hodí na údržbu záchodové mísy nebo záchodové štětky, odpadkového koše a jeho okolí. Spolehlivě ochrání i koupelnu – vanu, odtoky, přepady, kde nás na přítomnost bakterií upozorní většinou nepříjemný zápach. Hravě si poradí i s nečistotami a bakteriemi v hale, předsíni a na podlaze v kuchyni. V neposlední řadě dokonale vybělí záclony či zašlý plastový nábytek.

 

Do portfolia značky Domestos patří i WC Active gely, které nyní se svým dokonalejším složením zaručí spotřebitelům nepřekonatelnou kombinaci trojího účinku – svěží vůni, odstranění vodního kamene a hygienickou čistotu toalety. A také pevné WC bloky, které dlouho svěže voní, chrání před vodním kamenem, čistí a mají antibakteriální účinky.

 

 

S čisticími a dezinfekčními prostředky Domestos bude jarní i každodenní úklid snadný a příjemný.

Reklama