V minulé Škole stylu jsme se seznámily s barvami, které jsou „univerzální“ a sluší většině žen. Námořnickou modrou a teal. Většinou se vám líbily, ale možná vám přišly málo „ženské“. Proto si dnes představíme fialovou a růžovou.

Máte z nich „husí“ kůži? Nemějte. Většině žen totiž velmi sluší, a kupodivu se výborně kombinují s ostatními barvami.

barvy

Pojďme se na další univerzální barvy podívat trochu blíž.

violet

  • Fialová vznikla „smícháním“ červené a modré, takže obsahuje teplou i chladnou složku a proto působí neutrálně. Záleží na podílu, v jakém jsou v ní jednotlivé barvy zastoupeny. Více červené dodává fialové větší dynamiku a aktivitu, zatímco více modré pasivitu a klid.

lala

Fialová se dobře snese s chladným i teplým odstínem pleti. Pokud chcete ještě více podpořit její působení, kombinujte ji s oblíbenými barvami vašeho barevného spektra. Například: Patříte-li k ženám chladného barevného typu, zkuste kombinaci s šedou, bílou nebo černou. Jste-li spíš pro teplejší barevnost, zvolte třeba tlumenou oranžovou. Odvážnější můžou zkusit kombinaci se světle tyrkysovou, nebo červenou.  

pink

  • Neutrální růžová je další „univerzální“ barvou, jejíž odstín se pohybuje mezi chladnou růžovou a teplou lososovou. Tato barva má neuvěřitelné kombinační schopnosti, takže ji může do svého šatníku zařadit každá žena. Záleží na tom, jaký snese kontrast, zda má raději teplejší, nebo studenější odstíny barev.

pink

Neutrální růžová rozhodně nepůsobí sladce a vypadá úžasně s námořnickou, ale i královskou modrou, hnědou, šedou, a samozřejmě s bílou a černou.

A bonus navíc? Tato mile žensky působící barva lichotí pleti a má „omlazující“ účinky.

Čtěte také: