Spousta z vás už vyzkoušela batikování triček pomocí Sava a šablon, vystřihovaných z tapet.

Jde o metodu jednoduchou a lehce dostupnou, pomocí které můžeme rychle vytvořit efektní oděv. Nicméně tahle metoda v sobě skrývá celou řadu dalších možností.

Pokud nám zbyde pěkně vystříhaný obraz šablony, nemusíme stříkat na celé tričko - obrázek nalepíme, odbarvovač naneseme na houbičku a pomocí tupování můžeme vytvořit pěkný kontrastní obrázek - přesně opačný, než má na tričku třeba naše nejlepší kamarádka. Pokud máme dost trpělivosti, dá se tak udělat i „frotáž naruby", kdy napneme látku přes plastický předmět a tupováním vyznačíme jeho obrysy - výsledek vypadá velice pěkně.

A co když se nám nechce vystřihovat nebo nemáme po ruce žádnou pěknou předlohu? Pak stačí najít pár kolíčků na prádlo! Tričko poskládáme do varhánků, sepneme a výsledkem jsou pěkné nepravidelné pruhy po celé přední straně.

A když nemáme ani kolíčky a máme nepřekonatelný odpor k pruhovaným tričkům? Vezmeme talíř, Savo na něj nalejeme a pak už jenom pořizujeme pěkné otisky…ruce po ukončení procedury nezapomeneme ošetřit mýdlem a mastným krémem.  

Naopak ty z vás, které kreslit umí a troufají si na vlastní vzor bez předlohy: si omotají špejli kouskem vaty a mohou začít s kreslením. Dá se ovšem udělat "příprava" pomocí fantomové nebo i obyčejné tužky - vysavené tričko můžete (spíše musíte) bez obav ihned vyprat. Doporučuji kreslit obyčejným Savem a po dokončení tričko okamžitě důkladně vymáchat, jinak se vám může stát, že budete mít v tričku "díry od molů". Moc krásně vypadají takto vytvořené řecké vzory.

A co malé děti? Pokud si troufnete, tak jim špejli půjčte do ručiček - prostým cáknutím směrem k tričku vytvoří docela pěkný abstraktní vzorek. Ovšem nejlepším prostředím pro takovouto tvorbu je pěkná veliká louka...