Pro koho je určená vaše nová kniha?
5cac9887d94f8obrazek.png

5cac98ac6b777obrazek.pngKniha Do světa má být ohromnou motivací pro všechny, kteří mají toulavé boty a sní o tom, že se odhodlají cestovat na vlastní pěst. Dodá kuráž každému, kdo váhá, zda to zvládne, nebo koho někdo z jeho blízkých odrazuje. Možná nemáte s kým jet nebo máte pocit, že to pro vás není kvůli nedostatku času nebo peněz. Možná váháte, zda s sebou vzít děti nebo starší členy rodiny. Kniha dává odpovědi na spoustu otázek. Ukazuje, kde děláme chyby a kudy nám zbytečně tečou peníze.

Tvrdíte tedy, že cestovat může každý?

Cestování nikdy v minulosti nebylo přístupné širokým vrstvám lidí, jako je tomu dnes. Tolik jsme toužili mít svobodu cestovat. Přesto většina lidí necestuje vůbec nebo starým způsobem, kdy si nechají zprostředkovat celou dovolenou mnohdy za násobky ceny, které by dosáhli sami pár kliky na internetu. Ve své knize dávám aktuální tipy, jak se dají sehnat levné letenky nebo jízdenky či vybrat příznivé ubytování. Lidé většinou vůbec netuší, že na cestu po Evropě se mohou vydat již za pár stovek nebo pořídit exotickou dovolenou za cenu běžné evropské dovolené. Kdo opravdu chce a vloží do příprav trochu energie, může si splnit cestovatelské sny.

5cac98e3e97f5obrazek.pngKde se vám líbilo nejvíc a jakou cestu byste naopak nedoporučila?

Nejvíce se mi líbilo v zemích, kam jsem nikdy netoužila jet a dostala jsem se tam náhodou. Zdaleka nejlepší cesta byla s babičkou, dětmi a kamarádkami do Kazachstánu. S místním řidičem jsme v jeepu projeli část himalájského pohoří Ťan Šan. Velmi se mi líbilo v Singapuru, Jordánsku, Arménii, Japonsku a na Havaji. Rádi se také vracíme k polskému Baltu. Kterákoliv z balkánských zemí je cestovatelská lahůdka. Absolutní láskou je Ukrajina. Naopak nejhůř jsem se cítila v Thajsku. Ač je to země s krásnou přírodou, bylo mi líto místních lidí, kteří musejí denně dřít za minimální odměnu a pozorovat přitom davy turistů z bohatých zemí, jak se chovají v jejich zemi způsobem, který by si u sebe doma nikdy nedovolili.

O tom jak snadno a levně cestovat také sama přednášíte, je to pro vás naplňující práce?

Přednášky a přímý kontakt s lidmi, kteří u mne nacházejí podporu a pomoc s jejich cestováním, mě neobyčejně baví a naplňují. Vážím si jejich důvěry, s kterou se na mě obracejí se svými těžkostmi, které jim brání vyjet. Vidím reálné výsledky u lidí, kteří si nikdy nemysleli, že by sami usedli do letadla, sami si s naprosto základní angličtinou dokázali poradit ve vzdálené zemi nebo se vydat mimo Evropu po šedesátce bez cestovky. Vždy mi dají za pravdu, že to nic nebylo. Jsem vděčná, že lidem se přednášky tolik líbí, že je vyburcují k činu a mnoha z nich i změní život.5cac9896d1b3bobrazek.png

Knihu můžete zakoupit na ALBATROSMEDIA.CZ
5cac9923879e3obrazek.png

Reklama