Udělat ze starého interiéru nový a krásný. Týden co týden se o to pokoušejí bytoví designéři ve známých televizních magazínech. „To by se mi taky líbilo,“ vzdychá část diváků při pohledu na výsledky jejich práce. Přitom dnes už si může najmout bytového designéra každý. Pravda - jeho práce něco stojí, ale do čeho jiného investovat víc než do prostor, kde trávíte většinu svého života?

Komandor

Moderně, účelně a útulně - tak by měl působit výsledek práce designéra.

Češi se až donedávna zdráhali využívat služeb designérů, nebo chcete-li bytových architektů. Považovali jejich služby za předražené, a když někdo přiznal, že využil služeb odborníka, vysloužil si nálepku snoba. „Dnes už se ale naštěstí situace mění,“ pokyvuje absolventka architektury, která se touto činností zabývá.

Investice na dlouhá léta

„Konečně nám došlo, že změny v interiéru neplánujeme na jednu nebo dvě sezóny, ale že v něm budeme žít a fungovat třeba dalších deset let,“ říká. „A na investici do těchto odborných služeb tak koukáme jinak než dřív.“

Bytový designer - ano, či ne?

Váháte, jestli si nechat při výběru nábytku nebo celkové rekonstrukci bytu, poradit? Možná vám pomůže výčet části výhod v porovnání s tím, co zase tak výhodné být nemusí.

  • investice do bytového designéra je na delší dobu a mnohonásobně se vrátí. Vždyť v jím upravených prostorách trávíte velkou část svého času. Ceny jejich služeb se často odvíjí od referencí
  • designér spojuje znalosti z architektury s bytovým designem a často i s poznatky z psychologie. Výsledkem by tam měl být originální a zároveň stoprocentně funkční a příjemný prostor
  • designér odladí veškeré detaily, včetně světel nebo zásuvek, často může i dohlížet na průběh celé akce, popřípadě pomoci s nákupy doplňků
  • některé firmy nabízejí služby svého designéra, pokud se u nich rozhodnete pořídit nábytek, s výraznou slevou

 

Kromě celkových návrhů místností si dnes Češi nechávají na míru navrhnout vestavěné skříně, postele, šatníky nebo pracovní plochy. Interiérový design se přesunul od komerčních prostor, jako byly dřív hlavně kanceláře nebo obchody, konečně i do samotných bytů a na originální a atypická řešení místností s nábytkem na míru často narazíte i v panelákových bytech.

Komandor

Nevíte si rady s atypickým podkrovním interiérem? Nechte si poradit od odborníka.

Proč kývnout na služby bytového designéra?

Bytový designér dokáže poradit jak s dispozičním řešením celého prostoru, tak s vhodným výběrem barev a materiálů. Pomůže vám vyvarovat se chyb ještě předtím, než je uděláte, a ušetří vám jak čas, tak nervy a hlavně finance, které byste museli vynaložit na nápravu vzniklé škody.

Nechte si v červnu zdarma poradit!
Pokud si nevíte rady s podobou svého bytu, můžete v červnu využít nabídky firmy Komandor. V její prodejně v Hostivaři bude každý červnový pátek od 14 do 21 hodin k dispozici bytová architektka Tereza Pfeiferová, která vám zdarma poradí, třeba na základě donesených fotografií, co zlepšit a změnit.

Dobrý bytový designér by měl dokázat odladit všechny rušivé detaily, takzvaně „vychytat mouchy“, a naladit v interiéru příjemnou atmosféru. „Zároveň by ho ale neměl tvořit jen na prvotní efekt,“ dodává k tomu jeden z designérů. „Výsledkem by měl být nejen interiér, který je krásný, ale i takový, který je stoprocentně funkční. K čemu vám bude dokonale vyladěná ložnice, když vás budou z postele bolet záda.“

Komandor

Bytový designér pomůže odladit i vzhled nábytku na míru.

Jaká je náplň práce designéra?

Designér musí váš byt vidět. A je jedno, jestli chcete „jenom“ vestavěnou skříň do ložnice, nebo kompletní přestavbu obývacího pokoje. Obvykle pak zhodnotí stávající situaci a odebere místnosti „míry“. Určitě není třeba se bát toho, že se pustí do radikální změny a s vámi nic neprodiskutuje. „To je doménou jen těch známých televizních pořadů,“ usmívá se bytová architektka. „Ve skutečnosti probíhají často dlouhé diskuze, kde se společně se zákazníkem snažíme skloubit jeho představy s mými radami.“

Následně vznikne grafický návrh, často v 3D podobě s reálným náhledem na možný výsledek a designér propočítá i to, na kolik by jím vytvořený návrh při realizaci vyšel. A až potom, co klient na návrhy kývne, se tým odborníků pustí do práce. Jejím výsledkem by pak měl být originál, který je ale stoprocentně funkční po všech stránkách.


Společnost KOMANDOR je jedním s nejvýznamnějších výrobců systémů posuvných dveří. Nabízí ale i vestavěné skříně, nábytek na míru, kompletní řešení obývacích pokojů, šaten, předsíní, ložnic a dalších prostor. Z jeho nabídky dále vybíráme:

Komandor

Komandor - Vestavěné skříně

Komandor provádí kompletní instalaci vestavěných skříní. Poradí vám s prvotním návrhem, zajistí i jejich kompletní odbornou montáž. Používá ty nejkvalitnější materiály, včetně kvalitního kování.

Komandor

Komandor - Ložnice

Plánujete kompletní přestavbu ložnice? Obraťte se na nás. Poradíme vám, jak by měla vypadat, a sestavíme ji přímo pro vás na míru. Včetně kvalitních vestavěných skříní.

Komandor

Komandor - Pracovny

Nabízíme kompletní služby při zařizování vaší nové pracovny. Úložné prostory a solitéry šité přímo na míru vám a vašim představám o tom, jak by měla ideální pracovna vypadat.

Autor: Lucie Štěrbová & Komandor

Reklama