Mnoho z nás si řekne: rýma, jak častá a banální věc. Možná pro dospělé! Pro naše nejmenší je to však nebezpečná a zákeřná nemoc. Děti nemocné rýmou jsou nejen neklidné, plačtivé a špatně spí, ale ucpaný nos může při sání mateřského mléka ohrozit i jejich správnou výživu. A co si budeme povídat, jedna z nejhorších nočních můr každé maminky je plačící drobeček celou noc. Znají to mnohé z nás. Pochodování s dítětem v náruči, uspávání v kočárku, a to nejlépe jízdou přes práh, neustálým zkoušením pití čajíčku či přiložením k prsu. Máte pocit, že už to nezvládnete? Musíte jednat!

Máme pro vás několik osvědčených rad, jak udržovat lepší průchodnost dýchacích cest.

 

  1. Udržovat v pokoji optimální teplotu – miminku neprospěje přehřátá místnost
  2. Často větrejte – tím zaručíte potřebnou vlhkost místnosti
  3. Miminko ukládejte do postýlky na podložku – musí mít mírně zvýšenou hlavičku (nikdy nenechávejte dítě ležet ve vodorovné poloze)
  4. Dbejte na časté odsávání hlenu z nosíku – miminku tím ulevíte. Malé děti neumí dýchat pusou, tudíž průchodnost nosíku je pro ně nezbytná
  5. Používat nosní kapky, které pomohou rýmu vyléčit

Ptáte se na kapky do nosu pro kojence? Vždyť pro tak malá miminka žádné nosní kapky nejsou. Omyl!

V dnešní době máme již kapky do nosu i pro kojence ! Rýmu můžete účinně léčit nosními kapkami Olynth® 0,025 %, který je určen kojencům a dětem do 2 let.

 

Kapky způsobují v místě svého účinku stažení cév, tím snižují otok sliznic, následně usnadňují dýchání nosem a zlepšují uvolnění hlenů. Dále se používají k urychlení uvolnění hlenů při zánětu vedlejších nosních dutin a při zánětu Eustachovy trubice provázeného rýmou.

 

Podávají se 1–2 kapky do každé nosní dírky nejvýše 3x denně. K nástupu účinku dochází obvykle do 5–10 minut.

 

A nezapomínejte! Neléčená rýma může mít vážné následky. Pokud není rýma vhodně léčena, hrozí miminku i zánět vedlejších nosních dutin a otok sliznice v Eustachově trubici, který může vyústit až v zánět středního ucha a poškodit sluch.

Nosní kapky Olynth® 0,025 % obsahují xylometazolin-hydrochlorid. Nosní podání. Bez porady s lékařem nepoužívejte déle než 5 dní. Před použitím si přečtěte pečlivě příbalovou informaci. Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.

 

Více hledejte na stránkách www.svobodapronosy.cz