Ředitel rozsáhlého vězení Louisiana State Penitentiary vidí ve více než dvousetkilovém medvědovi, který žije na zdejších pozemcích, účinný prvek zabezpečení káznice před útěky zločinců.

 

„Jsem moc rád, že medvěd je přesně tam, kde je," říká ředitel Burl Cain. „Řeknu vám, že každý vězeň se radši dvakrát rozmyslí, než by se snažil dostat se po setmění ven a riskovat, že narazí na velkého starého medvěda. Je to jako mít dalšího strážného, a to takového, který daňové poplatníky nic nestojí."

Jak uvádí agentura AP, medvěda si poprvé všiml vězeň, který přecházel přes silnici na území vězení. V tomto komplexu se nachází i vězení s nejvyšším stupněm ostrahy, ale čtvrtina komplexu je pokryta lesem. Zaměstnanci vězení změřili medvědovy stopy - jsou úctyhodných patnáct centimetrů široké.

„Počítá se asi 14 kilo na centimetr, takže medvěd váží okolo dvou set kilo," pokračuje ředitel Cain.

Správa vězení se navíc domnívá, že nejde o medvěda-samotáře, ale že na pozemku žije kolem deseti medvědů.

Maria Davidsonová, manažerka programu velkých masožravců u Louisianské správy volně žijící zvěře a ryb, pochybuje, že je jich tolik, ale překvapuje ji, že žijí i tak blízko obydlených míst.

„Medvědi jsou velmi plaší. Mají spíše sklon k tomu utéct a schovat se," tvrdí.


Vězení, kterému se místní přezdívají „Angola", je na značně odlehlém místě státu Louisiana a kromě medvědů se kolem něj potulují i aligátoři, chřestýši a divoká prasata. Poslední pokus o útěk se tu konal před třemi lety, ale vězeň byl dostižen ještě na území věznice.

Reklama