Na nebezpečné místo ve svém příspěvku k dnešnímu tématu upozorňuje čtenářka Maryene. Sama tam zažila nejednu životu nebezpečnou situaci.

Přecházení kolejí – před tím ve svém příspěvku varuje čtenářka Maryene. A svému varování dává důraz fotkou…


Dobrý den na žena-in.
Za těch třicet let na svých cestách do práce jsem zažila mnohé. Snad nejdramatičtější bývaly ty cesty, kdy jsem sice měla do práce od domu pár kroků, ale před tím jsem musela předat děti do jeslí, školky a do školy a teprve potom se vrátit do naší ulice, do budovy téměř v sousedství našeho domu, kam jsem docházela celých dvacet šest let. Ráno, například v zimě, kdy jsem nejdříve obstarala děti, navlékla je do kombinéz a poté za jejich pláče je z nich doslova v jeslích strhávala a rvala děti od sebe, to nejsou zrovna nejveselejší vzpomínky. Kočárek jsem tlačila před sebou a vedle mě hopsaly dvě starší děti. Když bylo hezky, jeli jsme na kolech. Jedno dítě vepředu, druhé za zády a třetí na malém kole za mnou. Později jsem si pořídila auto a někdy jsem děti rozvozila, k velké nelibosti mojí tchyně, proč jezdím do práce autem, když to mám hned u nosu.
Po mnoha letech a přestěhování jsem se změnila i práci a do práce jsem musela dojíždět. V lepším případě autem, v horším autobusem, poté městskou dopravou a poslední asi dva kilometry byly pěšky, tak jsem si je krátila s mnoha jinými nezodpovědnými lidmi spěchajícími za prací přes koleje. Někteří už ani nedošli, jak je vidět na přiložené fotografii.

cesta

Poslední zaměstnání jsem našla ve vedlejší obci, ale protože jsem neměla žádné vyhovující spojení, jezdila jsem na kole. Naštěstí to dlouho netrvalo a dnes, v krutých mrazech, které přišly, už tam nepracuji. Moje současná práce nevyžaduje žádné dopravování do práce, pouze přejdu k psacímu stolu.
A protože prodávám dovolené a zájezdy, paradoxně se dostanu nejdále, i když nemusím ani vystrčit nos z domu.
Maryene

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. ledna 2012: Cestování za prací

Příspvky k tomuto tématu již neposílejte. Po 16.00 hodině se dozvíte, která v vás získala následjující dárky...

kniha

milka

Reklama