Všechny čtenářky, které plánujete vzít na dovolenou s rodinou i opuštěnou kamarádku, zbystřete pozornost. Jedny takové prázdniny totiž skončily absolutním rozpadem manželství i přátelství. Přečtěte si příběh paní Magdy a možná své plány na léto přehodnotíte.

Příběh paní Magdy

family

Vše se událo loňské léto. Jako každý rok (byli jsme tehdy spolu už přes osm let) bylo v plánu „odložit“ děti k babičce a užít si dva týdny v roce jen v přítomnosti toho druhého. Tentokrát padl výběr na Egypt a já už se strašně těšila na všechny ty pyramidy a velbloudy a hlavně na klid se svým manželem. Jenže asi čtrnáct dní před termínem dovolené mi zavolala kamarádka Jiřina a celá uplakaná se mi svěřovala, že ji opustil muž s nějakou prsatou dvacítkou. Snažila jsem se ji všemožně uklidnit a rozptýlit, a když nic nezabíralo, navrhla jsem jí, aby jela do Egypta s námi. Manžel sice na začátku dost prskal, ale ukecala jsem ho (teď toho hořce lituji, ale to předbíhám). První tři dny dovolené byly úplně na nic - Jiřka pořád brečela, nechtěla ani na Sfingu, ani na pláž a já zůstávala na pokoji s ní, protože mi jí bylo líto.

Čtvrtý den jsme se kvůli tomu s manželem strašně pohádali, protože mi vyčítal, že taková dovolená nestojí za nic, když spolu vůbec nejsme. Já se zase hájila, že nesu za Jiřinu odpovědnost, a že ji přece nemůžu nechat samotnou, když je takhle smutná. Nakonec mi práskl dveřmi a našla jsem ho až za hodinu u hotelového bazénu. Tam jsme se dohodli, že nám Jiřka nesmí naše volno pokazit, a že budeme víc spolu. Další týden to fungovalo báječně - koupání v moři, návštěva pyramid, vyjížďka na velbloudech, nakupování na místním tržišti... prostě pohoda.

Pak si ale vybrala svou daň místní voda a manžel dostal strašlivý průjem - dva dny jsem s ním strávila na hotelovém pokoji, ale pak mě doslova vyhnal - prý ať z té dovolené ještě něco mám.

A já měla - ten největší šok, jaký si jen dovedete představit - když jsem se vrátila na pokoj pro opalovací krém, který jsem tam zapomněla, našla jsem svého muže v posteli s Jiřinou!

Ve filmech jsou takové situace vždycky řešeny s vtipem a grácií a hrdinka pokaždé ví, co má říct. Já ale mlčela a jen nevěřícně zírala na ty dva - nebylo co říct. Nakonec jsem utekla z pokoje a jako v mrákotách se celou noc toulala po pláži. Ráno jsem se vrátila do pokoje, beze slova. Doma jsem mu sbalila věci a odvezla je všechny ke tchyni. A tak skončila moje parádní dovolená v Egyptě - krachem manželství a koncem jednoho přátelství.

Snad si z mého příběhu vezme alespoň jedna z vás ponaučení a za žádných okolností nevezme na dovolenou s manželem i kamarádku. Já jsem si také myslela, že by toho ani jeden nebyl schopen...

Magda

Čtěte také...