604f2bcd23560obrazek.png
Foto: Shutterstock

1) Budou šťastnější

Zelená barva uklidňuje a léčí, a to i duši. Je prokázáno, že pobyt v přírodě pomáhá odbourat stres, úzkosti či deprese. A když se k tomu přidá ještě pohyb, který do těla vyplavuje endorfiny, hormony štěstí, je pravidelný pobyt venku tou nejlepší prevencí pošramocené psychiky.

2) Zlepší si motoriku

Nejlepší hřiště pro děti je sama příroda. Čeká je tu totiž různorodý pohyb, který zapracuje na jejich pohybových schopnostech a obratnosti. Při běhání, skákání, lezení, padání či balancování zlepší svou hrubou motoriku.

3) Nehrozí jim obezita

Dítě, které je každý den v pohybu, není ohroženo nepřiměřeným přibýváním na váze. Namísto tuku se mu budou v těle vytvářet svaly.

4) Víc se toho naučí

Aby mozek správně fungoval, potřebuje řádně okysličit. Pomůže i změna prostředí, která hlavě dovolí odpočinout si od monotónního učiva, načerpat novou sílu a chuť do vzdělávání se. Co víc, venku vidí svět v celé jeho kráse, nemusí se spoléhat na jeho pouhou ukázku prostřednictvím knihy či televize.

5) Získají pevnější zdraví

Je dokázáno, že děti trávicí spoustu času venku, v přírodě, jsou daleko odolnější vůči nachlazení a dalším nemocem. A když už omarodí, rekonvalescence je mnohem rychlejší. Lepší imunitní systém získají i tím, že je venku necháte pořádně se ušpinit, třeba od bláta. 

6) Uleví svým očím

Dětem, které stále jen hledí na obrazovku televize nebo počítače, a znají jen umělé osvětlení, hrozí v daleko větší míře oční vady, například krátkozrakost. Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu a denním světle je pro zrak naopak velikým přínosem.

7) Budou mít spokojenou mámu

I vám pobyt venku, na čerstvém vzduchu a v přírodě velice prospěje. Navíc hrozí mnohem menší riziko, že se ze svých ratolestí vytvářejících z vašeho domova kůlničku na dříví, zblázníte.

Čtěte také:

Reklama