Milá redakce a čtenářky,         

 

vlastně ani nevím, jestli se k vám obracím pro radu či pomoc, nebo se jen potřebuji někomu svěřit, a možná i pochopit, třeba taky porozumět. Nevím. Ale jsem matka. A každá matka chce pro své děti to nejlepší. Avšak nejsem zase taková ta matka, která brání svým dětem v tom, aby se postavily na vlastní nohy, nebo aby vylétly z hnízda a začaly žít samy za sebe.

 

Myslím si, že jsme s manželem své děti vychovali dobře, jsou z nich slušní, pracovití lidé a dělají nám jen samou radost. Samozřejmě, že si oba dva prošli obdobím prvních lásek i zklamání a my jsme se je snažili s mužem vždycky podpořit, podržet, když je bolelo srdíčko, i se s nimi radovat, když měli pocit, že potkali toho pravého. Ne vždy se nám samozřejmě jejich výběr líbil, ale tolerovali jsme jejich partnery, protože oni je měli rádi.

 

Dcera si našla vojáka z povolání a odešla za ním do nedalekého města. Mají spolu dvě krásné holčičky a moc krásný vztah. Syn si našel přítelkyni z našeho městečka. A jelikož jsme město malé, vidíme si téměř do talíře. Nic proti jeho lásce, ne že by se nám zrovna líbila, to ne. Ale brali jsme ji prostě úplně normálně. Vždyť ji miloval náš syn.

 

Avšak ten má také mimo jiné velmi časově náročnou práci. Často jezdí na služební cesty do zahraničí, kde je třeba měsíc dva, a pak se zase vrací. Pro vztah je to asi doba dlouhá, tomu věřím, ale ne zas tak, aby si hned ten druhý musel hledat nějakou náhradu. Tak jako to udělala Eva. Bylo veřejným tajemstvím po celé vesnici, že se schází v době, kdy tu nebyl David, s někým jiným. Brala jsem to jako fakt, a myslela si, že se prostě s Davidem rozešli.

 

O to větší bylo mé překvapení, když se s ní po měsíci v cizině objevil ve dveřích, spokojeně si ji vedl za ruku a aniž by se s námi nějak přivítal, hrdě nám hlásil, že bude otec a budou se s Evou brát. A nám se nějak nedaří otevřít mu oči. S nejlepším kamarádem, který mu řekl, že by to malé taky nemuselo být vůbec jeho, se popral a dodneška spolu nemluví. S dcerou, která se mu snažila domluvit, se pohádal a naše argumenty odmítá poslouchat.

 

Ano já chápu, že má pocit odpovědnosti, že je hrdý na to, že bude otec. Ale kde je psáno, že tím otcem je opravdu on?! Po několika debatách, které nikam nevedly, nám prostě oznámil, že buď budeme akceptovat jeho rozhodnutí, nebo s námi nadobro skoncuje.

 

Náš syn teď chystá svatbu a hodlá spálit všechny mosty ke své rodině, kvůli holce, jež ho zradí pokaždé, když vytáhne paty z domu. A já nevím, co s tím.                                                                                                    

 

 

 
Reklama